Tamm-Mölder päästsid neli matšpalli ja pääsesid Bukaresti ITF-il poolfinaali!

– Kristjan Tamm mänguhoos / Foto: Allar Hint

Bukaresti M15 ITF-i turniiril said Eesti tennisistid täna kolmest mängust kaks võitu. Üksikmängus pääses Markus Mölder veerandfinaali ja Kristjan Tamm kaotas tasavägise kohtumise järel kõrgeima paigutusega mängijale. Peale lõunat tulid mõlemad mehed platsile paarismängu veerandfinaalmänguks, mis läbi raskuste lõpuks võideti.

Teatavas mõttes sai Kristjan Tamm paarismängus saadud võiduga veidi lohutust oma napile kaotusele üksikmängu teises ringis. Tammele ja Mölderile tuli vastu Ukraina paar Ilya Beloborodko/Andriy Poritskyi. Igati jõukohane vastane. Seda meie tennisistid ka tõestasid.

Avasetis hoiti pallingut 4:4-ni, siis aga anti servigeim kindlalt ukrainlastele, kusjuures ise võideti vaid üks punkt. Järgmises geimis omasid Tamm-Mölder küll kolme geimpalli, ent otsustav punkt libises käest ja ühtlasi ka avasett 4:6.

Teine sett oli väga tasavägine. Taas olid mõlemad paarid kindlad pallingul, seda kuni 4:4-ni. Pahaendeline oli meie meeste servikaotus järgmises geimis. Jäädi kaotusseisu 4:5 ja karm test ootas meie mehi kümnendas geimis. Beloborodko/Poritskyi omasid oma pallingul kolme järjestikust ja siis veel neljandat matshpalli otsustaval punktil! Imekombel ujusid Tamm-Mölder sellelt seisult välja ja mäng jätkus. Kiires lõppmängus olid eestlased kogu aeg juhtimas ja nii võideti dramaatiline teine sett 7:6(5).

Teise seti draama andis ukrainlastele mentaalse hoobi ning otsustav pikk tie-break kuulus veenvalt (juhiti mitme punktiga kogu aeg) juba Tamm-Mölderile – 10:4. Seega Eesti paar mängib Bukaresti turniiri poolfinaalis!