Õlavalu ja väsimusega võidelnud Mark Lajal jäi finaalis alla

Mark Lajal Wimbledonis. / Foto: Zumapress/Scanpix

2024. aasta hooajal esimest korda Challenger-turniiri finaali jõudnud Mark Lajal kohtus Zhangjiagangis (Hiina) jaapanlase Yasutaka Uchiyamaga.

Yasutaka Uchiyama edetabelikoht on Mark Lajalist kõrgem (197.), kui võrrelda Eesti esireketi eelnevate vastastega sellel turniiril. Uchiyama võitis aprillis Busani Challengeri, kus Lajal langes välja teises ringis, Ent samas võitis Lajal mullu suvel Chicagos omavahelise mängu 4:6, 6:2, 6:2. Jaapanlane on juba 32-aastane ja tema parim edetabelikoht (78.) oli aastal 2019.

Lajal jäi alguses kiiresti taha 0:3, aga kogus end ja viigistas 3:3. Esimene sett lõppes tie-break’iga, kus Lajal sai kohe minimurde kätte, aga seekord jõudis jaapanlane seisult 0:3 viigini. Otsustavaks sai Lajali minimurre seisuks 5:3 ja ta võitis tie-break’i 7:4.

Teises setis jäi Lajal taas murdega taha. Võimalus tagasi murda oli seisul 2:3, aga pikk geim lõppes pärast Lajali kolme murdepalli ikkagi Uchiyama võiduga. Kohe järgmises geimis murdis jaapanlane uuesti ja võitis seti 6:2. Otsustavas setis püsis võrdsus seisuni 2:2. Aga Lajalil oli juba raske servida, liigutus ei tulnud hästi välja ja tundus, et suures palavuses vaevas teda ka väsimus. Lajal loovutas oma servi ja kutsus pausi ajal väljakule füsioterapeudi, kes mudis tema õlga. Lajal veel püüdis vastu hakata, aga järgmises servigeimis oli Uchiyamal ka piirile löödud tõrjetega õnne ja enam lootust polnud. Lajal kaotas 7:6, 2:6, 2:6.

Maailma edetabelis peaks Lajal tõusma homme 217. kohale, kuid oktoobris on tal vaja veel punkte kaitsta, seega tuleks TOP200 sisse pääsuks veel mõni väga hea turniir mängida.

Kui vigastus nüüd ei häiri, osaleb Lajal järgmisel nädalal Šanghai Challenger 100 turniiril, kus ta loosi tahtel läheb avaringis vastamisi teisena asetatud Terence Atmane’iga (Prantsusmaa, ATP 120.).