Novembris Tallinnas mängiv Monfils alistas Alcarazi

Gael Monfils päästmas palli Cincinnati turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Cincinnati Masters 1000 turniiril juhtus täna suur üllatus, kui 37-aastane Gael Monfils (Prantsusmaa), kes praegu asub maailma edetabelis 46. kohal, alistas tänavu kaks slämmiturniiri võitnud Carlos Alcarazi (Hispaania, 2) 4:6, 7:6, 6:4.

Mäng algas eile, aga jäi vihma tõttu pooleli teise seti tie-break’is Monfilsi 3:1 eduseisul. Tänasel jätkamisel Monfils tie-break’i edu käest ei andnud ja võitis 7:5. Kolmandat setti iseloomustasid pikad geimid ja mõlemapoolsed murdevõimalused, aga ainult üks kord õnnestus murre Monfilsil seisuks 2:1 ja sellest talle piisas. Monfil tuleb Eesti aja järgi täna hilisõhtul uuesti väljakule 3. ringi kohtumiseks Holger Runega (Taani, 15).

Monfils mängib tänavu 21. novembril Tallinnas, kui Delfi Meedia korraldatud üritusel kohtub Mark Lajaliga. Selleks ajaks on Monfils juba 38-aastane.

Cincinnatis on sündinud ka teine üllatus, kui samuti teises ringis langes eile välja Daniil Medvedev (4), kes kaotas Jiri Leheckale (Tšehhi) 6:7, 4:6. Kohvrid pidi pakkima ka Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 9), aga ta mängib reeglina USA kõvakatte turniiridel halvasti. Seekord kaotas Tsitsipas Jack Draperile (Suurbritannia) 6:3, 4:6, 5:7, kusjuures kreeklane servis kolmandas setis matši võiduks seisul 5:4, aga kaotas siis kolm geimi, nende hulgas kaks oma servil.

Olümpiavõitja Novak Djokovic (Serbia) Cincinnatis ei osale. aga maailma esireket Jannik Sinner (Itaalia) teeb kaasa. Ta sai täna loobumisvõidu Jordan Thompsonilt (Austraalia) ja kohtub veerandfinaalis Andrei Rubleviga (6), kellele Sinner eelmise nädala turniiril Montrealis kaotas. Kuid Rublev seda turniiri ei võitnud, sest omakorda üllatuslikult jäi finaalis alla Alexey Popyrinile (Austraalia), kes võitis karjääri esimese Masters-turniiri ja kerkis maailma edetabelis 62. kohalt 23ndaks.