Nikita Smirnov jõudis Portugalis juunioride turniiri finaali

Nikita Smirnov Eesti noorte meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Nikita Smirnov mängis väga hästi Vilamouras (Portugal) ITF-i J30 turniiril, kus ta jõudis finaali.

Tartu noormees polnud 64 mängijaga tabelis asetatud, aga kolmandas ringis alistas ta esimesena paigutatud Fernendo Mendoza (Kanada) koguni 6:2, 6:1. Üheski mängus kuni finaalini Smirnov üle kuue geimi ei loovutanud. Finaalis tuli aga kolmandana asetatud Rodrigo Leal’ilt (Portugal) vastu võtta 1:6, 3:6 kaotus.

Esialgu veel ei tea, millise tulemusega lõpetas Smirnov paarismängu, sest vihma tõttu ajakava venis ja täna ennelõunal oli Smirnovil ja tema paarilisel Erikas Maskolaitisel (Leedu, 8) ees alles veerandfinaal. Seega peaks Smirnov edu korral täna pidama lausa kolm kohtumist. Samas on tabeli teisel poolel poolfinalistid selgunud ja seal tuleks potentsiaalsetel võitjatel pidada kaks mängu.