Naiste üksikmängus pudenes favoriite, Iga Swiateki kuld muutus veel tõenäolisemaks

Palavus oli täna Pariisis päris hirmus ja Barbora Krejcikova pidi end märgade rätikutega turgutama. / Foto: AP/Scanpix

Olümpiamängude tenniseturniiril selgusid täna veerandfinalistid naiste üksikmängus ja võiks öelda, et maailma esireketi ja Roland Garrosis, kus peetakse ka olümpiaturniir, kolm Prantsusmaa lahtiste karikat võitnud Iga Swiateki (Poola) kuldmedal muutus veel tõenäolisemaks.

Täna langesid välja poolteist kuud tagasi Pariisis ja hiljem ka Wimbledoni finaalis mänginud Jasmine Paolini (Itaalia, 4) ja teisena asetatud Coco Gauff (USA). Eriline üllatus oli Paolini 5:7, 6:3, 5:7 kaotus Anna Karolina Schmiedlovale (Slovakkia), kes maailma edetabelis paikneb alles 67. kohal. Otsustavas setis läks Paolini murdega ette seisuks 5:4, aga Schmiedlova võitis siis kolm geimi järjest.

Gauff kaotas Donna Vekicile (Horvaatia, 13) 6:7, 2:6, kuid see ei ole nii suur üllatus, sest Wimbledonis poolfinaali jõudnud Vekic on praegu väga heas vormis. Nüüd on ameeriklannade au kaitsma jäänud ainult Danielle Collins (8), ent ta kohtub veerandfinaalis Swiatekiga, mis muidugi kullavõimalusi märksa vähendab. USA teine number Jessica Pegula (3) langes välja teises ringis kaotusega Elina Svitolinale (Ukraina), aga täna jäi ukrainlanna omakorda alla Wimbledoni värskele meistrile Barbora Krejcikovale (Tšehhi, 9). Seda, et Marta Kostjuk (Ukraina, 12) alistas Maria Sakkari (Kreeka, 7) 4:6, 7:6, 6:4, ei saa üllatuseks pidada, sest kreeklanna pidevalt kaotab tähtsaid mänge. Kui mitte enne, siis poolfinaalis igal juhul.

Kuna Arina Sabalenka loobus juba nädalaid enne turniiri ja Jelena Rõbakina (Kasahstan) vahetult olümpia eel, ei olegi Swiatekil enam liiga ohtlikke rivaale. Kaheksa hulka on jõudnud ka 36-aastane väikese lapse ema Angelique Kerber (Saksamaa), kel aga olümpialt enam midagi püüda pole, sest kulda ta vaevalt saab, aga hõbeda 2016 Rio de Janeirost juba teenis. Ta kohtub veerandfinaalis Qinwen Zhengiga (Hiina, 6), kes edetabeli põhjal on praegu Swiateki tugevaim rivaal. Kuid liivaväljakul ei tohiks hiinlanna maailma esireketile vastu saada.