US Openil on endiselt rohkem üllatusi naiste üksikmängus, aga see on viimasel ajal ka tavaline, et naiste tennises loeb edetabelikoht vähem kui meeste tennises.
Naiste üksikmängu esikümme, mis pole küll päris edetabeli esikümme, sest kuus mängijat on puudu, kahanes neljapäeval kolme tennisisti võrra. Välja langesid Arina Sabalenka (Valgevene, 5), Johanna Konta (Suurbritannia, 9) ja Garbine Muguruza (Hispaania, 10).
Neist ei saanud üllatuseks pidada Sabalenka kaotust äsja Cincinnati turniiri võitnud kaasmaalanna Viktoria Azarenkale, kes on maailma edetabelis tõusnud 27ndaks, aga asetust ei saanud, sest loos tehti enne Cincinnati tulemuste lisamist. Azarenka võidutulemus oli koguni 6:1, 6:3. “Eelmisel aastal siinsamas võitis tema mind, aga seekord mängisin paremini,” meenutas Azarenka, et kaasmaalannad kohtusid US Openil ka mullu, kuid siis jäi peale Sabalenka. Teine sett õnnestus Sabalenkal siiski korraks pingeliseks ajada, kui ta tuli kaotusseisult 0:3 seisuni 2:3, aga kaotas siis taas oma servi ja mäng oli otsustatud.
Seevastu Konta 6:2, 6:7, 4:6 kaotus Sorana Cirsteale (Rumeenia) oli suur üllatus, seda enam, et avaseti võitis inglanna ju kergelt. Temagi mängis Cincinnatis hästi (poolfinaalis kaotas Azarenkale), aga ei suutnud vormi üle kanda US Openile. Cirstea on maailma edetabelis 77. kohal ja juba 30-aastane ning ega ta nüüd tippajal ka mingi kõva tegija polnud (parim edetabelikoht 21., korra mänginud slämmiturniiri veerandfinaalis). Sama võiks öelda 32-aastase bulgaarlanna Tsvetana Pironkova (parim koht 31., kuid pääses aastal 2010 Wimbledonis poolfinaali) kohta, kuid just tema alistas Muguruza 7:5, 6:3. Pironkova naasis pärast kolmeaastast pausi ja mängis täiesti oma endisel tasemel, aga ometi ei poleks pidanud see tase olema takistuseks tänavusele Australian Openi finalistile.
Kohalikud soosikud Sofia Kenin (USA, 2) ja Serena Williams (USA, 3) võitsid üpris kergelt, aga kolm kohtumist jäid hoopis vihma tõttu pooleli. Vaadake naiste üksikmängu tulemusi siit.
Meeste üksikmängus oli kindlasti ootamatu Cincinnati turniiril suurepärast mängu näidanud ja alles finaalis Novak Djokovicile kaotanud Milos Raonici (Kanada, 25) allajäämine kaasmaalasele Vasek Pospisilile 7:6, 3:6, 6:7, 3:6. Pospisil oli väga hästi mänginud 2019. aasta Davis Cupi finaalturniiril, kui ta aitas Kanada finaali, ent individuaalturniiridel pole maailma 94. reket viimasel ajal suurt midagi saavutanud. Huvitav on märkida, et veebikülg Tennis.com, mis ennustas US Openi poolfinaliste, on juba kahe ringi järel kolme nimega eksinud, sest Muguruza, Konta ja Raonic ei ole enam konkurentsis. Sealjuures nad pakkusid Muguruzat koguni turniiri võitjaks!
Kaotas ka Grigor Dimitrov (Bulgaaria, 14), kuid tema alistaja Marton Fucsovics (Ungari, ATP 66.) oli tänavu hästi mänginud ka Australian Openil, kus jõudis 1/8 finaali. Tulemus ungarlase kasuks oli 6:7, 7:6, 3:6, 6:4, 6:1.
Kuid tabeli alumise poole esikümne (taas asetuse, mitte ATP edetabelikoha poolest) mehed olid vääramatud, sest ühtki setti ei loovutanud Dominic Thiem (Austria, 2), Daniil Medvedev (Venemaa, 3), Matteo Berrettini (Itaalia, 6) ega Andrei Rublev (Venemaa, 10). Kui rääkida neist, kellel tabeliga vedas, siis täielikud “õnneseened” on Medvedev ja Rublev, kel enne 1/8 finaali (küllap nad sinna ikka jõuavad) pole ühtki arvestatava tasemega vastast. Rublevil vedas ka sellega, et just tema tabeliosas paiknes Benoit Paire (Prantsusmaa), kes koroonaviirusesse haigestumise tõttu turniirilt maha võeti. Eks võinuks Venemaa staarid nii või naa pääseda edasi, aga mängud on neil tõesti olnud imekerged.
Ja lõpuks: välja langes paljude tennisesõprade soosik Andy Murray, kes jäi alla Felix Auger-Aliassime’ile (Kanada, 15) 2:6, 3:6, 4:6. Murrayl, kes oli väsinud ligi viietunnilisest heitlusest jaapanlase Yoshihito Nishiokaga, polnud midagi teha 20-aastase kanadalase tugeva pallinguga. Mõned numbrid: Auger-Aliassime lõi 24 ässa, tema esimese servi protsent oli 67 ja võidetud punkte esimeselt pallingult 89%. Nagu sellest eeldada võib, ei olnud Murrayl ühtki murdepalli.
Vaadake meeste üksikmängu tulemusi siit.