Markus Mölder jõudis Bukarestis kaheksa parema hulka, Kristjan Tamm kaotas napilt

Markus Mölder / Foto: Igor Pissarev/ETL

Bukaresti M15 ITF turniiril mängisid täna oma 1/8 finaale üksikmängus Kristjan Tamm ja Markus Mölder. Neist Tamm pidi mõõtu võtma esimesena asetatud mängijaga. Paarismängus peetakse mäng nende osalusel hiljem.

Markus Mölder (ATP 1316.) kohtus 16 hulgas Senegali tennisisti Seydina Andrega (793.). Vaatamata edetabelikoha erinevusele oli selge, et Mölder omab häid shansse edasipääsuks. Ja Mölder õigustas lootusi ja jätkas ühtlasi selle turniiri traditsiooni – kõik mängud on läinud otsustavasse setti! Avasetis hoiti oma pallingut seisuni 4:4, mille järel loovutas eestlane oma pallingugeimi. Tegelikult oli Mölderil ka variant seis viigistada järgmises geimis, ent ta ei realiseerinud murdepalli. Avasett Senegali tennisistile 6:4.

Teine sett oli sarnane. Kuni 4:3-ni Mölderile hoiti oma pallingut. Sel hetkel teostas seti ainsa servimurde Mölder, millest piisas setivõiduks – 6:3. Nii liiguti otsustavasse setti, kus nähti juba rohkem servimurdeid. Õigupoolest alustatigi ainult servimurretega. Esimesena suutis oma pallingut hoida Mölder eduseisul 2:1. Seejärel tegi Mölder veel ühe servimurde, hoides samas oma pallingut kindlalt ning viis seti võiduka lõpuni 6:2! Kogu mäng seega tulemusega 4:6, 6:3, 6:2. Veerandfinaalis kohtub hea mängurütmi leindud Mölder Kristjan Tamme täna alistanud Corentin Denollyga.

Kristjan Tamm (1169.) andis korraliku lahingu esimesena asetatud prantslasele Corentin Denollyle (359.). Tamm alustas mängu hästi, minnes tänu servimurdele ette 3:0 ja 4:1. Siit alates sai aga Tamm vaid mõned üksikud punktid ning kaotas järjest 5 geimi – 4:6! Mitmes viimases mängus on Kristjan Tammel tulnud ette suuri kõikumisi.

Teises setis asus Tamm taas juhtima 4:1, kuid nüüd ei kordunud avaseti stsenaarium ning eestlane viigistas settide seisu – 6:3. Otsustavas setis keegi initsiatiivi ei võtnud. Seisuni 4:4 hoidsid mõlemad oma pallingut. Tõsi, seisul 1:1 oli Tammel kasutada kaks murdepalli, mis jäidki temale seti ainsateks, ent edutult. Denolly omakorda jättis realiseerimata seisul 3:2 ühe murdepalli. See, mis prantslasel seti keskel ei õnnestunud, õnnestus seti lõppfaasis, seisul 5:4. Tasavägise lahingu järel kuulus võit ikkagi Denollyle tulemusega 6:4, 3:6, 6:4.

Palju ei puudunud, et Bukaresti turniiri veerandfinaalis oleks kordunud Eesti meistrivõistluste finaal.