Marku Mölder andis lahingu esimesena asetatud prantslasele

Markus Mölder / Foto: Igor Pissarev/ETL

Bukaresti meeste ITF-i M15 turniiril algas tänane võistluspäev üksikmängu veerandfinaaliga, kus osaline ka Markus Mölder (ATP 1316.). Oponendiks turniiril esimest paigutust omav prantslane Corentin Denolly (359.).

Markus Mölder ja Corentin Denolly polnud varem turniiridel kokku sattunud. 27-aastane Denolly oli 4,5 aastat tagasi maailma edetabelis 289-s. Karjääri vältel on prantslase kontosse kogunenud 11 esikohta ITF-i turniiridelt. Vaatamata nendele arvestatavatele numbritele, andis eile Denollyle tõsise lahingu Kristjan Tamm (6:4, 3:6, 6:4). Igal juhul sisendas see lootust, et Markus Mölderil on võiduvõimalused olemas.

Veerandfinaal algaski Markus Mölderile hästi. Nimelt murdis ta neljandas geimis Denolly pallingu hoides samas kolm oma pallingugeimi, mis viisid ta juhtima 4:1. Sellega meie tennisisti hoog ei raugenud. Teine servimurre suurendas edu veelgi. Ja kuigi Denolly suutis ühe servimurde tagasi teha, lõpetas Mölder seti koguni kolmanda vastase pallingu murdmisega. Avasett üsna kindlalt Mölderile – 6:2. Mõlemal oli esimese servi õnnestumise % madal (48 vs 57), kuid just 1.servilt võidetud puntkide osas oli eestlane pikalt ees (83% vs 57%).

Oli muidugi prognoositav, et teine sett enam nii lihtsalt ei pruugi kulgeda. Nii juhtuski. Sisuliselt rollid vahetusid. Prantslane tegi kaks servimurret ja pööras teise seti enda kasuks sama skooriga – 6:2. Mölderil oli kuuendas geimis kasutada üks murdepall. Esimeselt servilt võidetud punktide statistika pöördus samuti Denolly kasuks (80% vs 50%).

Seega Mölderile oli see juba viies mäng järjest Bukaresti turniiril, mis liikus otsustavasse setti. Otsustav sett algas sarnaselt teisele. Mölder jäi kaotusseisu 1:3, kuid seekord suutis ta tasakaalu tagasi tuua – 3:3. Selleks hetkeks oli kuuest geimis neljas tehtud servimurre! Huvitav oli see, et esimese servi õnnestumine ületas mõlemal tennisistil 80%-i, punkte võideti aga alla poolte! Seitsmes geim oli mängu pikimaid, Mölderil olid pallingul geimpallid, et minna juhtima, ent läks teisiti. See saigi lõpuks määravaks. Otsustav sett ja kogu mäng ikkagi Denollyle 2:6, 6:2, 6:4. Igal juhul kolmas sett käis kõva võitlus, ühepoolseid geime praktiliselt polnud.

Mölderil jäi natuke puudu, et korrata ITFi turniiril poolfinaali jõudmist. See juhtus tänavu aprillis Antalyas.

Peale lõunat mängib Mölder koos Kristjan Tammega paarismängu poolfinaalmatshi.