Mark Lajal võitis Antwerpenis tunniga

Mark Lajal Wimbledonis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Eesti esireket Mark Lajal kulutas vaid kaks minutit üle tunni, et alistada Antwerpeni ATP 250 turniiri kvalifikatsioonis 6:2, 6:0 Miguel Damas (Hispaania, ATP 366.), kelle praegune edetabelikoht on ka karjääri kõrgeim.

24-aastane Damas on pigem ITF-i turniiride mängija, ehkki peamiselt kodumaal on ta Challenger’idel osalenud. Lajalil raskusi polnud, kui vägisi otsida mingid keerukamat hetke, siis esimeses setis seisul 2:1 pidi eestlane päästma ühe murdepalli. Kaks murdepalli teenis vastane ka viimases geimis, aga nagu seisust teame, oli Lajal siis juhtimas 5:0. Lajal ise realiseeris 7st murdepallist 5 ja lõi 9 ässa (vastane mitte ühtki). Ka oli psna hea Lajali esimese servi protsent (60) ja esimeselt pallingult võidetud punktid (81%).

Antwerpenis mängis Lajal ka mullu, aga tookord teenis ta tänu turniiri sponsorile vabapääsme põhiturniirile, kus ta avaringi mängu samuti hispaanlase Jaume Munari vastu võitis, aga siis kaotas napilt 6:7, 6:7 tugevale prantslasele Arthur Fils’ile. Kui Lajal suudaks sama korrata, saaks ta rohkem punkte, sest kvalifikatsioonist edasipääs annab natuke juurde.

Kuid kvalifikatsiooniturniir on Antwerpenis väga ebaühtlase tasemega, enamik mängijaid kuuendana asetatud Lajalist edetabelis tagapool, aga samas ka mõned esisaja mehed. Lajali järgmine vastane on maailma 88. reket Thiago Seyboth Wild (Brasiilia), kes päris suurte raskustega võitis Emilien Demanet’ (Belgia, ATP 650.) 5:7, 7:6, 6:4. Aga Seyboth Wild ongi ebastabiilne mängija, kes ühel päeval võib võita Daniil Medvedevi (mullu Roland Garrosi avaringis), aga teisel päeval kaotada endast mitusada kohta tagapool asuvale mehele.