Mark Lajal tänavu esmakordselt Challengeri finaalis!

Mark Lajal / Foto: Zumapress/Scanpix

2024. aasta hooajal esimest korda jõudis Mark Lajal Challenger-turniiri finaali, kui võitis Zhangjiagangis (Hiina) poolfinaalis Norbert Gombosi (Slovakkia, ATP 584.) 6:3, 6:4.

Gombosi edetabelikohta ei tasu tõsiselt võtta, sest ta on olnud ka maailma esisaja mängija. Lajal oli taas oma servil üsna kindel. Esimeses setis murdis ta Gombosi pallingu teises geimis, läks ette 3:0 ja see edu jäigi püsima. Tõsi, Gombosil oli lausa kuus murdepalli, aga Lajal suutis need kõik päästa. Teises setis tehti murded ära algul. Lajal läks ette 1:0, Gombos murdis vastu ja siis Lajal uuesti 2:1. See edu jäi püsima ja seekord kindlalt: slovakil enam murdepalle polnud.

Lajali serv täna võib-olla nii hea ei olnud kui veerandfinaalis, sest 3 ässa kõrval tegi ta 6 topeltviga ja esimeselt servilt võitis 77% punktidest. Aga see oli siiski parem kui Gombosi 72%.

Finaalis kohtub Lajal Yasutaka Uchiyamaga (Jaapan, 4). Ta on Lajali vastastest esimene, kellel on Eesti esireketiga võrreldes kõrgem edetabelikoht (197.). Uchiyama võitis aprillis Busani Challengeri, kus Lajal langes välja teises ringis, Ent samas võitis Lajal mullu suvel Chicagos omavahelise mängu 4:6, 6:2, 6:2. Jaapanlane on juba 32-aastane ja tema parim edetabelikoht (78.) oli aastal 2019.