Mark Lajal rabeles kaotusseisust välja ja sai Hiinas raske võidu

Mark Lajal mängimas Wimbledoni peaväljakul. / Foto: Zumapress/Scanpix

Eesti esireket Mark Lajal (7) alustas Zhangjiagangi (Hiina) Challenger 75 turniiri 4;6, 7:5, 7:6 võiduga Philip Henningi (LAV, ATP 355.) üle. Sealjuures oli Lajal teises setis 3:5 taga, aga võitis siis neli geimi järjest.

Mängus olu suhteliselt väha murdeid (kummalgi kolm), aga paljud geimid olid pikad ja mäng kestis ligi 35-kraadises kuumuses 2 tundi ja 41 minutit. Esimeses setis murdis Henning seisuks 2:1, aga Lajal viigistas 3:3. Kohe järgmises geimis kaotas Lajal uuesti servi ja setti enam ei päästnud. Teises setis tegi vastane samuti murde seisuks 4:3. Seejärel võitis Henning oma servigeimi, aga Lajal võttis ennast kokku ja mängis viimased geimid kindlalt.

Otsustavas setis oli Lajalil neljandas geimis üks murdepall, aga üldiselt hoiti mõlemalt poolt servi kindlalt ja murdeid enam ei tulnud. Tie-break’is läks Lajal ette minimurdega 4:1 ja see edu otsustaski, sest enam oma servi kumbki ei kaotand. Lajal sai seisul 6:3 kolm matšpalli, aga esimesed kaks olid vastase servil ja neid ta ei realiseerinud, aga oma servil võitis punkti seisuks 7:5. Kokku võitis Lajal ainult ühe punkti rohkem – 106:105. Võrreldes eelmise turniiriga olid Lajali servi näitajad siiski selgelt paremad. Ta lõi 15 ässa ja tegi 4 topeltviga, sai esimest servi sisse 65% ja võitis esimesel pallingul 81% punktidest.

Lajali vastane selgub alles homme, mistõttu on kindel, et enne kolmapäeva ta väljakule ei tule.