Mark Lajal murdis end Winnipegis kindlalt põhiturniirile

Mark Lajal / Foto: Zumapress/Scanpix

Mark Lajal pidas täna Winnipegi Challengeri kvalifikatsiooni kahes mängus kokku kolm setti (esimene oli eilse kohtumise jätk) ja võitis geimid 18:4. Võib öelda, et Lajal lausa marssis põhiturniirile mingit takistust kohtamata.

Paar tundi pärast esimese võidu vormistamist kohtus Lajal 33-aastase jaapanlase Hiroki Moriyaga (ATP 413.). Esimeses setis läks Lajal 3:0 ette, aga tegelikult oli see õnnelik edu, sest nii esimeses kui ka kolmandas geimis päästis Eesti esireket kaks murdepalli, aga ise realiseeris teises geimis kohe esimese murdepalli. Lajalil oli võimalus ka 4:0 ette minna, kuid selle šansi käest laskmine ei tähendanud midagi, sest oma serv sai kindlalt hoitud.

Teises setis juhtis Lajal taas 3:0, aga seekord kahe murdega. Siis andis eestlane 40:15 eduseisul oma servigeimi käest, kuid see oli lihtsalt tööõnnetus, sest kolm viimast geimi kuulusid kindlalt Lajalile. Moriya teise setis oma servi ei võitnudki.

Ilmselt olnuks Lajali võit veel kindlam (oma servi poleks vast kaotanud), kui esimese servi õnnestumisprotsent olnuks parem kui 52. Lajal lõi 7 ässa (vastane 0) ja võitis esimeselt pallingult 78% punktidest (vastane 52). Mängus oli näha, et Moriya ei saanud Lajali esimese serviga hakkama. Lajal tegi aeg-ajalt lihtvigu, aga selles mängus punktide kinkimine kalliks maksma ei läinud – vastane oli mängutaseme poolest liiga palju halvem.

Põhiturniiril loositi Lajal kokku Philip Sekuliciga (Austraalia), kes asub maailma edetabelis 241. kohal. Üle-eelmisel nädalal Wimbledoni kvalifikatsioonis langes Sekulic välja avaringis ja lisaks on Lajalil tänavu aprillist ette näidata 7:6, 6:4 võit austraallase üle Gwangju Challengeril. Kevadisel Aasia turneel osalesid mõlemad võrdse eduga – Lajal jõudis poolfinaali Shenzheni ja Sekulic Wuxi Challengeril. Tänased vastased on enam-vähem ühevanused, mõlemad sündinud 2003. aastal. Aga kuna Sekulici sünnipäev on septembris, on ta hetkel Lajalist (21) aasta noorem. Kohtumine algab Eesti aja järgi umbes kella 21 paiku.