Mark Lajal marssis kindla võiduga poolfinaali

Mark Lajal mängimas Wimbledoni peaväljakul. / Foto: Zumapress/Scanpix

Zhangjiagangi Challenger 75 turniiril on Eesti esireket Mark Lajal jõudnud poolfinaali, kui alistas täna hommikul Rio Noguchi (Jaapan, ATP 302.) 6:4, 6:2.

Lajali võidu alus oli esmajoones väga hea palling. Üheksa servigeimi jooksul kaotas ta ainult üheksa punkti ehk siis keskmiselt ühe igas geimis. Murdepalle vastasel polnud, ainult esimese seti viiendas geimis oli Lajali servil korra ka seis 40:40. Lajal lõi esimest servi sisse 61% ja võitis esimeselt pallingult 89% punktidest. Vastase servil tekkis Lajalil esimene murdevõimalus neljandas geimis, aga 40:15 edu jäi siis kasutamata. Kuid seisul 5:4 murdis Lajal kindlalt ja sellega oli ka sett läbi. Teises setis läks Lajal 3:0 ette ja seal ei olnud tal üldse mingeid probleeme.

Poolfinaalis kohtub Lajal kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenud 34-aastase Norbert Gombosiga (Slovakkia, ATP 584.), kes on aga olnud ka esisaja mees (2017. aastal parim edetabelikoht 80.). Üle-eelmisel nädalal võitis Gombos Poolas peetud Challengeri kvalifikatsioonis Kristjan Tamme ja põhiturniiri avaringis Daniil Glinkat.

Lajal mängib sel hooajal Aasias juba kolmandat korda. Enne ja pärast Australian Openi kvalifikatsiooni mängis ta kaks turniiri Tais, aprillis neli turniiri Lõuna-Koreas ja Hiinas. Praegune võistlus on seega tema seitsmes Aasia Challenger 2024. aastal. Tänavu varem oli Aasias Lajali parim tulemus poolfinaali pääs, seega Zhangjiagangis on ta seda juba vähemalt korranud.