Mark Lajal langes Chicago turniiril välja omades matšpalli

Mark Lajal / Foto: Zumapress/Scanpix

Chicago ATP Challengeril oli Mark Lajal (ATP 249.) täna lähedal pääsule 16 tugevama hulka. Kvalifikatsioonist põhitabelisse end murdnud Lajal kohtus sinna vaba pääsmega pääsenud Nishesh Basavareddyga (USA, 303.).

Esimeses setis polnud Mark Lajalil erilisi probleeme, ta murdis kolmel korral vastase servi, loovutades enda oma vaid korra ning võites sellega seti kindlalt 6:2. Vastane tegi koguni viis topeltviga. Ilm oli Chicagos tuulisevõitu, see mõjutas ka mingil määral mängu. Päris mitmel pallivahetusel ei tabanud mängijad korralikult palli.

Teise seti alguses jäi Lajal kaotusseisu 0:3 ja ta olek platsil oli veidi närviline. Õnneks meie tennisist kogus end ja peagi olid tablool viiginumbrid 3:3. Samas peab tunnistama, et Basavareddy oli teises setis agressiivsem. Sellele vaatamata tegi Lajal olulise servimurde seisul 4:4 ning sai servida matšivõidule. Paraku ei pannud Lajal mängule veel punkti, vaid loovutas servigeimi ameeriklasele. Teise seti saatuse otsustas kiire lõppmäng. Siin läks ameeriklane kohe ette (0:4 ja 3:5). Eestlane suutis taas surve alt välja tulla ja teenida koguni matšpalli vastase pallingult (6:5). Järgmised kolm punkti noppis aga ikkagi ameeriklane ja viigistas settide seisu – 7:6(6). Vastane oli ründavam pool ja Lajali löögid jäid tihti liiga lühikeseks. Teiselt servilt võitis antud setis Lajal 11-st punktist ainult 2! Samas olid Lajali passerlöögid üpris efektiivsed.

Kolmandas setis hoidsid mõlemad mängijad pallingut kuni 5:5-ni. Üldine mängupilt sarnanes väga teisele setile. Esimesena jõudis murdepalli Basavareddy seitsmendas geimis. Lajal lõi selle peale ässa ja pööras geimi enda kasuks. Üheteistkümnendas geimis aga murdepalli enam päästa ei õnnestunud, mis sisuliselt otsustaski mängu saatuse. Viimane sett ameeriklasele 7:5.

Mänguliselt oli Lajalil veel kõvasti reservi.