Mark Lajal jõudis raske võiduga Orleansis põhiturniirile

Mark Lajal Wimbledonis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Eesti esireket Mark Lajal võitis Orleansi Challenger 125 turniiri kvalifikatsiooni otsustavas ringis prantslase Lucas Poullaini (ATP 404.) 7:6, 3:6, 6:4 ja pääses põhitabelisse.

Võit tuli raskemalt, kui võis oodata, sest veebruaris, kui Lajalit vaevas veel õlavigastus, alistas ta sama vastase 7:6, 6:1. Mängu algus oli Lajalile hea, sest ta juhtis 5:2 ja omas seisul 5:3 ka settpalli. Aga Poullain sai murde tagasi ja sett lahenes tie-break’is. Kuni seisuni 4:3 Lajali kasuks võideti kõik punktid tõrjel, aga siis realiseeris Eesti esireket kaks servipunkti ja võitis 7:3.

Teises setis jäi aga Lajal serviga hätta. Ta kaotas kaks pallingugeimi nulliga ja kuigi vahepeal murdis ka vastase servi, oli seis prantslase kasuks 4:2. Seti otsustas järgmine geim, kus Poullain tuli välja 0:40 seisust. Kuigi tundus, et prantslane on Lajalist parem vaid kaitsemängus, ei suutnud Eesti esireket täna oma parimaid omadusi nii hästi välja tuua. Pigem oli ta pikkades pallivahetustes passiivsem kui tavaliselt ja serv ei olnud nii veenev kui parimatel päevadel.

Otsustavas setis sai Poullain paremini minema, aga õnneks see ei väljendunud tulemuses, sest Lajal päästis esimeses geimis 15:40 seisu kahe heas serviga ning prantslase nulliga võidetud kaks servigeimi ei andnud ju rohkem punkte kui Lajali raskemalt võidetud geimid. Kui Lajal lõpuks oma servi kindlamalt hoidis, tuli seisul 5:4 hea võimalus murda ja ta mängiski kaks ilusat ründepunkti, võites matšpalli otse tõrjelt äralöögiga.

Statistika näitab, et Poullain võitis punktidega 104:98, aga see edu teatavasti ei loe. Lajal lõi täna esimest servi sisse päris hästi (72%), aga esimeselt servilt võidetud 61% punktidest jäi tagasihoidlikuks.

Veel pole teada, kellega Lajal põhiturniiril kohtub, sest kvalifikatsioonimängud alles käivad.