Mark Lajal jõudis Hiinas kindla võiduga veerandfinaali

Mark Lajal. / Foto: Little Rock Challenger

Zhangjiagangi ATP Challenger 75 turniiri teises ringis kohtus seitsmendana asetatud Mark Lajal (ATP 247.) Suurbritannia tennisisti Ryan Penistoniga.

28-aastane Peniston asetseb praegu maailma edetabelis 406. kohal, aga tema parim ranking on kaks aastat tagasi olnud koguni 123. Tänavu on Peniston sageli kaotanud esimestes ringides, kaasa arvatud ka Wimbledoni kvalifikatsioonis, kust Lajal edasi pääses. Mullu oli Peniston paremas mänguvormis, näiteks võitis ta augusti keskel Winnipegi Challengeri, mille võidupunktid tal just äsja arvestusest maha läksid. Omavahel pole Lajal ja Peniston varem kohtunud.

Lajal alustas kohtumist väga hästi. Kaks servimurret tagasid talle eduseisu 4:0. Sellest piisas lõpuks 6:2 setivõiduks. Seti kuues geim Lajali pallingul oli pikim, ent Peniston ei teeninud sealgi ühtegi murdepalli. Mäng oli Lajali kontrolli all.

Teises setis jätkus tõsist madinat eelkõige kahte esimesse geimi ja korra ka päris seti lõppu. Analoogselt avasetile suutis eestlane kohe esimeses geimis murda vastase servi. Teise servimurde järel asus Lajal ette 4:1. Kuuendas geimis oli Penistonil kasutada tema mängu ainsad kaks murdepalli, mis Lajali poolt edukalt pareeriti. Teine sett samuti 6:2 Lajalile. Üsna veenev võit ja koht kaheksa tugevama hulgas käes!

Veerandfinaalis tuleb Lajalile vastu vana tuttav Rio Noguchi (283.) Jaapanist. Nad on kohtunud sel aastal lühikese aja jooksul, kaks korda (juuli II pool). Mängude seis on 1:1. Granbys võidutses Noguchi 3:6, 7:5, 6:3 ja Lajal Chicagos 6:3, 6:2.