Mark Lajal jäi esisaja mehele alla ega pääsenud põhiturniirile

Mark Lajal mängimas Antwerpenis. / Foto: AFP/Scanpix

Mark Lajal kaotas Antwerpeni ATP250 turniiri kvalifikatsiooni teises ja ühtlasi otsustavas ringis maailma 80. reketile Thiago Seyboth Wildile (Brasiilia) 2:6, 3:6.

Mõlemas setis siiski tekkis Lajalil lootus seisu vähemalt võrdsustada või enda kasuks pöörata. Esimeses setis jäi Lajal 0:3 taha, aga sai murde tagasi seisuks 2:3. Paraku kaotas Eesti esireket siis uuesti oma servi ja enam geimi ei võitnud. Teises setis Lajali mäng paranes. Seisuni 3:3 oli tema kaotanud oma servil ainult kolm, aga vastane seitse punkti. Murdepalli Lajalil siiski polnud, ent seitsmendas geimis ta selle teenis. Kuid murdepall jäi kasutamata ja siis esimest korda seti jooksul jäi Lajal ise servil hätta, oli taga 0:30 ja 30:40 ning Seyboth Wild realiseeriski enda ainsa murdepalli selles setis.

Lajali kõige halvem näitaja oligi murdepallide päästmine, sest vastane võitis neis 4st 4. Ässad kaotas Eesti esireket 4:5 ja kuigi ta lõi esimest servi sisse hea protsendiga (64), oli see näitaja brasiillasel veel parem 72%.

Tuleb ka mainida, et Antwerpeni turniiri tase on sel aastal tugevam kui mullu, mil Lajal vabapääsmega põhitabelisse sai. Tookord oli tema avaringi vastane maailma 83. reket Jaume Munar (Hispaania), tänavu pidi aga 80. reket mängima kvalifikatsioonis. Tõsi, selle edetabelikoha teenis Seyboth Wild alles täna, sest eile kvalifikatsiooni alustades oli ta ATP 88. reket.