Mark Lajal ei edenenud Granby ATP Challengeril teise ringi

Mark Lajal. / Foto: Little Rock Challenger

Eesti esireket Mark Lajal pidi täna Kanadas Granby ATP Challengeri turniiri üksikmängu avaringis leppima kaotusega. Paarismängus on ta veel võistlustules, seal on tema paariliseks Daniil Glinka, kes kukkus välja kvalifikatsioonis.

Mark Lajal, kes tõusis paarkümmend kohta maailma edetabelis (246.) kohtus avaringis jaapanlase Rio Noguchiga (335.), kes on olnud ka 201. positsioonil. Esimeses setis murdis Lajal vastase servi seisul 2:1 ning järgmises, mis oli ka seti pikim, geimis omas Noguchi vastumurde palli, ent eduta. Sellest piisas Lajalile, et sett 6:3 võita.

Teises setis liiguti probleemideta seisuni 4:4. Siis murdis Lajal Noguchi servi punktigi kaotamata. Kahjuks loovutas matshivõidule servinud Lajal järgmises geimis oma pallingu (vahepeal oli seis 30:30). Seti lõpus tegi eestlane mitu lihtviga, vastane seevastu mängis kindlamalt ja agressiivsemalt. Lajal küll pareeris kolm settpalli, ent päästa setti ei õnnestunud. Teine sett Noguchile 7:5. Tuleb ära märkida, et Lajal servis esimeses setis tõhusamalt.

Otsustav sett algas Lajalilt ebakindlalt, ta jäi kiiresti kaotusseisu 0:2. Peab tunnistama, et Noguchil õnnestus praktiliselt kõik. Kolmandas geimis aktiviseerus Lajal silmnähtavalt. Nüüd järgnes mitu servimurret, kuid valusaim neist juhtus seisul 3:4, kui Lajal pani end pallingu kaotusega raskesse seisu. Lajalil oli veel kaks murdepalli, et minimiseerida kaotusseisu, ent võimaluseks see seekord jäigi ning Noguchi võitis kolmanda seti 6:3.