Lajal sai raske võidu, Glinka napi kaotuse

Mark Lajal Wimbledonis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaks Eesti tennisisti pidasid Grodzisk Mazowiecki (Poola) Challenger 75 turniiri avaringis pingelise mängu, aga lõpptulemus oli erinev, sest Mark Lajal võitis, aga Daniil Glinka kaotas.

Lajal alistas Giovanni Oradini (Itaalia, ATP 421.) 6:3, 3:6, 7:5. Siinkohal tuleb täpsustada, et eilses loos mainitud 26-aastase Oradini edetabelikoht 240. on tal siiski paarismängus.

Esimeses setis tegi Lajal murde teises geimis ja vastasel mingit lootust tagasi murda polnud, sest Eesti esireket loovutas esimese seti viies servigeimis kokku ainult kolm punkti. Teise seti esimeses geimis oli Lajalil viis murdepalli, mis jäid realiseerimata. Kuigi eestlane päästis järgmises geimis oma servil 0:40 seisu, pidi ta neljandas geimis ikkagi pallingu loovutama ja temalgi polnud võinalust murret tagasi teha. Kolmandas setis oli võimalusi mõlemal, aga murde tegi Lajal seisuks 4:2. Ta oli ka ees 5:3, 30:15, aga siis murdis vastane tagasi. Õnneks võitis Lajal seisul 5:5 oma servi nulliga ja siis murdis otsustavalt.

Lajal lõi 7 ässa, sai esimest servi sisse 69% ja võitis esimeselt pallingult 82% punktidest. Kuid võib-olla oli loodetust madalam teise servi punktide võiduprotsent 42. See oli ka ainus näitaja, kus vastane oli parem (44%).

Teises ringis kohtub Lajal maailma 190. reketi Dominic Strickeriga (Šveits), kes tegi ilma mullu US Openil, kui jõudis maailma 128. reketina 4. ringi, alistades teiste hulgas ka Stefanos Tsitsipase. Praegu on Stricker (21) sama vana kui Lajal, aga reedel saab šveitslane 22-aastaseks. Kuna ta on kümne kuuga üle saja koha langenud, siis on loogiline, et 2024. aastal ei ole Stricker kuigi hästi mänginud, ehkki tal oli ka vigastuspaus kuni juuni alguseni. Ent pärast seda on ta kaheksast mängust võitnud ainult kaks, neist teise Grodzisk Mazowiecki turniiri avaringis. Strickeri edetabelikoht püsib suhteliselt kõrgena vaid eelmise aasta US Openi punktide arvelt.

Glinka kaotas täna Norbert Gombosile (Slovakkia, ATP 681.) 4:6, 6:1, 3:6. Glinka võitis punkte rohkem (69:67) ja tegi murdeid vastasega võrdselt, aga tennises on otsustav vahe, kui sa murrad kahes setis ühe korra ja vastane (seekord Glinka) ühes setis kaks korda. Teises setis oli Glinka sedavõrd kindel, et kaotas nelja servigeimis kokku ainult kaks punkti, aga siis algas kolmas sett ja kohe teises geimis kaotas Eesti teine reket servigeimi nulliga. Lõpus oli Glinkal võimalik murre tagasi teha, aga seisul 3:5 jäi tal vastase pallingul seis 40:0 kasutamata.