Koskel/Narmont said olulise revanši, paarismängude poolfinalistid selgunud

Mänguhoos Helena Narmont (vasakul) ja Anet Angelika Koskel. / Foto: Igor Pissarev.

Nagu Tennisnet eile kirjutas, läksid Eesti meistrivõistlustel juba veerandfinaalis kokku naiste paarismängu mullused finalistid Grete Gull/Laura Rahnel ja Anet Angelika Koskel/Helena Narmont.

Mullu võitsid finaalis heatasemelise mängu Gull/Rahnel, kuid täna oli tulemus vastupidine ja mängu kvaliteet mõnevõrra madalam. Koskel alustas esimest geimi kolme topeltveaga ja tiitlikaitsjad pääsesid 2:0 ette, aga peatselt selgus, et kõige halvem servipäev oli siiski Rahnelil, kes oma kahes esimeses geimis tegi kokku kuus topeltviga ja ega järgmistes settides asi palju paremaks ei läinud. Kuna seisul 4:4 servis Koskel juba paremini, said nad koos Narmontiga servigeimi ja seejärel ka seti kätte.

Teises setis nähti palju huvitavaid pallivahetusi, aga millest kahju, et tihti ei lõppenud need põnevad punktid äralöögi, vaid hoopis lihtveaga. Koskel/Narmont olid juba edule lähedal, kui neil oli teise seti seisul 3:1 kasutada geimpall, aga oma serv läks taas ära ja nüüd võitsid seti 6:4 hoopis Gull/Rahnel.

Otsustavas setis panid Koskel/Narmont natuke juurde ja sellest vähesest aitas, et vastased enam geimi ei saanudki. Lõpptulemus 6:4, 4:6, 6:0 mulluste hõbemedaliomanike, ent aastatel 2018-2020 meistriks tulnud Koskel/Narmonti kasuks. “Enam-vähem saime hakkama, kuid kvaliteet kõige parem polnud,” tunnistas Koskel. “Lihtvigu oli liiga palju, aga kolmandas setis saime siiski rütmi kätte. Ega me pärast teist setti pead norgu lasknud, läksime otsustavas kindlalt peale ja julgustasime teineteist.”

Koskel naeris küsimuse peale, et kui tiitlikaitsjad on alistatud, kas siis turniirivõit juba käes? “Kindlasti mitte! Kõvasti on tööd vaja teha, et järgmised vastased ka ära võita.”

Koskel/Narmonti (3) vastased poolfinaalis on teisena asetatud Elisabeth Iila/Gerda Reinaru, kes pidid täna vähem vaeva nägema, kui alistasid Katarina Brit Eskeni ja Loore Kulli 6:2, 6:3. Esimesena asetatud Maileen Nuudi/Anna Maria Tottrup jäid algul hätta noorte paariga Hanka Mühlberg/Kätriin Reinvald, kuid alates esimese seti keskelt said mängu käima ja võitsid 7:5, 6:0. Nende vastased on poolfinaalis Valeria Gorlatš/Anett Schutting.

Meeste paarismängus võinuks oodatud duell olla Johannes Seeman/Siim Troosti (1) kohtumine Robin Partsi ja Alexander Georg Mändmaga, kuid see mäng jäi Mändma vigastuse tõttu ära. Poolfinaalis kohtuvad Seeman/Troost Henry Ink/Samuel Mandelkorniga.

Teise asetusega Aleksandr Kvitš/Carl Bret Parko ei alustanud kindlalt, aga pöörasid mängu alates teisest setist enda kasuks ning alistasid Sten Hiiesalu/Jakov Tširkini 6:7, 6:2, 6:0. Kvitš/Parko kohtuvad poolfinaalis Villem Aadamsoo/Robert Raagiga (4).

Kuna vihma tõttu sai Tallinna Kalevi väljakutel täna mänge alustada alles kell 16.30, jäi pidamata suur osa üksikmängu avaringi kohtumisi. Mängisid vaid need, kellel ei olnud täna kavas paarismängu ja näiteks esimesena asetatud Elena Malõgina alistas Mia Elise Pinki ja Andrea Roots (4) Kristella Vaikmäe.

Meeste turniiri esireket Kristjan Tamm (2017 ja 2022. aasta meister) sai jagu Alex-Andre Ojassalust 6:2, 6:2. Suur hulk põnevaid mänge on kavas homme, mil vähemalt ilmaennustuse põhjal vihma ei tohiks sadada. Vaadake ajakava ja turniiritabeleid siit.