Ken Rosewall Arena väljakutel Sydneys algab 1. jaanuaril meeskondlik ATP Cup, mis vastavalt Austraalia ajavahele tähendab, et esimesed kohtumised peetakse meie aja järgi eeloleval ööl.
ATP Cup toimub aasta algul Austraalias kolmandat korda, ent kõigil aastatel on osalenud erinev arv meeskondi. 2020. aasta jaanuaris algas turniir 24 tiimi osavõtul, aga täna lõppeva aasta esimesel kuul pääses tollaste koroonapiirangute tõttu mängima vaid 12 meeskonda ja turniir peeti Melbourne’is Australian Openi väljakutel. Peatselt algaval 2022. aastal on Austraalias samuti teatud piirangud ja nüüd osaleb 16 meeskonda, ent erinevalt 2020. aasta turniirist ainult ühes linnas. Avavõistlus peeti kolmes (Perth, Brisbane, Sydney) linnas.
ATP Cupi esimene võitja oli Serbia, kes alistas finaalis Hispaania. Lõppeva aasta turniiril võitis Venemaa finaalis Itaaliat.
Kui Davis Cupi finaalturniirile pääsevad meeskonnad konkreetsete tulemuste (pluss kaks wild card’i) põhjal, siis ATP Cupi meeskonnad selguvad vastavalt riigi esireketi edetabelikohale. Näiteks tähendab see tänavu, et nelja kõrgeima asetusega meeskonnana on turniiril Serbia (Novak Djokovic ATP 1.), Venemaa (Daniil Medvedev 2.), Saksamaa (Alexander Zverev 3.) ja Kreeka (Stefanos Tsitsipas 4.). Samas ei tohiks näiteks Kreeka olla kuidagi favoriit, sest nende teine reket Michail Pervolarakis on maailma edetabelis alles 399. kohal. Samamoodi pääses 16 valitud tiimi 13. asetusega Gruusia (esireket Nikoloz Basilašvili 22.), kes viimati kaotas Davis Cupil 2020. aasta märtsis Eestile!
Serbial loobus küll viimasel hetkel Djokovic, aga meeskond jäi turniirile alles, sest nende teine reket Dušan Lajovic (ATP 33.) asus edetabelis piisavalt kõrgel, et mängida kaasa. Samas ei muudetud enam ka alagruppide koosseisu ning Serbia paigutati ikkagi A-nelikusse esimesena. Küll aga jäi Austria kohast ilma pärast Dominic Thiemi (ATP 15.) loobumist, sest neil ei ole piisavalt kõrge edetabelikohaga teist numbrit. Austriat asendas lõpuks Prantsusmaa, kes oleks Gael Monfilsi (21.) edetabelikohaga samuti pääsenud turniirile, aga prantslaste veteran oli ammu osavõtust loobunud ja sel juhul enam tema rankinguga ei arvestata – nüüd sai Prantsusmaa vaid asenduskoha tänu Ugo Humberti 35. edetabelikohale.
Millised siis on ATP Cupi alagrupid? A-grupis mängivad Serbia, Norra, Tšiili ja Hispaania, B-grupis Venemaa, Itaalia, Prantsusmaa ja Austraalia (korraldajamaa sai wild card’i), C-grupis Saksamaa, Kanada, Suurbritannia ja USA ning D-grupis Kreeka, Poola, Argentiina ja Gruusia. Ilmselt nõrgemad on pärast Djokovici loobumist ja Rafael Nadali haigestumist koroonaviirusesse A-grupp ning D-grupp.
B-grupis ei tee tiitlikaitsja Venemaa kaasa parimas koosseisus, viimasel hetkel loobusid Andrei Rublev ja Aslan Karatsev (juba varem oli kõrvale jäänud Karen Hatšanov). Nii ei ole venelastel Medvedevi kõrval ühtki TOP100 mängijat ja B-grupi suurfavoriit on hoopis Itaalia, kus mängivad Matteo Berrettini (ATP 7.) ja Jannik Sinner (10.). Kõige tasavägisem on ilmselt heitlus C-grupis, kus kõik neli tiimi enam-vähem võrdsed. Nii Kanada, Suurbritannia kui ka USA on esindatud kahe TOP25 mängijaga, aga sakslastel on Zverevi kõrval Jan-Lennard Struff (51.).
A- ja D-grupis on mängupäevad 1., 3. ja 5. jaanuar, B- ja C-grupis 2., 4. ja 6. jaanuar. Edasi saavad ainult võitjad ning poolfinaalides kohtuvad A1-D1 ja B1-C1. Uue aasta ööl on vastamisi Tšiili – Hispaania, Serbia – Norra, Argentiina – Gruusia ja Kreeka – Poola.