Kaks setti väga hästi mänginud Mark Lajal jäi esisaja mehele alla

Mark Lajal Davis Cupil. / Foto Usbekistani Tenniseliit

Pealkirjas pole valesti öeldud – Eesti esireket Mark Lajal mängis Mouilleron-le-Captifi Challenger 100 turniiri teises ringis tõesti kaks väga head setti, aga teist ta ei võitnud, vaid jäi tie-break’is alla. Kokkuvõttes kaotas Lajal maailma 99. reketile Quentin Halysele (Prantsusmaa) 6:3, 6:7, 2:6.

Esimese seti algul sai Lajal vastaselt kingituse, kui eestlase 1:0 eduseisul tegi Halys ühes geimis kolm topeltviga ja lisaks võitis Lajal ühe pikema pallivahetuse. Nii oli murre käes, aga oma servil Lajalil raskusi ei tekkinud, ta kaotas setis kokku pallingul ainult 4 punkti. Kuigi ässasid virutas Halys palju rohkem (mängu lõpuks 19:4), oli Lajali serv vähemalt sama ohtlik. Ta sai kiireid punkte väga palju – vastane tegi tõrjevea (võrkpallis loetakse ka see ässaks) või jäi tõrje lühikeseks ja Lajal lõi kohe palli maha. Tagaoonelt mängisid mõlemad kvaliteetselt, ehkki pikki punkte palju ei olnud.

Teises setis oli Lajal servil veelgi võimsam. Kui arvestada ka esimese seti viimast geimi, võitis Lajal pallingul 26 punkti järjest – kuus geimi, neist viis teises setis nulliga ja siis veel ühes geimis 30:0 edu. Seal ta andis ära servigeimide ainsa punkti teises setis. Kuid ka Halys oli servil hea – temagi võitis kolm geimi nulliga, aga seejärel oli kaks korda 0:30 taga. Korra sai Lajal ka seisul 30:40 murdepalli, aga kui Halyse esimene serv välja tuli, polnud eriti lootust. Ja siis tie-break’is kaotas Lajal viiest servipunktist kaks ja see oligi otsustav, sest prantslane võitis kõik oma punktid ja tulemus 7:3.

Muidugi, kui sa oled kaotanud seti, kus sa ainult kolm punkti servil loovutasid, paneb see vaimselt pinge alla ja otsustavat setti Lajal enam nii kvaliteetselt mängida ei suutnud, ehkki Halys oli ka veel parem kui teises setis. Nüüd võttis ta kaks murret ära ja lõpuks sai ka üldpunktid enda kasuks 84:82. Esimese servi õnnestumisprotsent oli mõlemal kõrge – Lajal 72 ja Halys 71 ning esimese pallingu punkte võitsid nad vastavalt 83 ja 87%. Kuid teise servi punkte sai Lajal rohkem – 57 ja 48%.

Kindlasti see oli Lajali hooaja üks “paremaid kaotusi”, kui nii võib öelda. Võit andnuks hea võimaluse poolfinaali pääsuks, sest kaks Challengeri järjest võitnud inglane Jacob Fearnley lõpuks ikkagi loobus Mouilleron-le-Captifi turniirist ja seega ei ole tema ka Halyse järgmine vastane.