Jannik Sinner võitis raskuste kiuste Cincinnati turniiri

Cincinnatis võitis Jannik Sinner esmakordselt. / Foto: Getty images/Scanpix

Maailma esireket Jannik Sinner (Itaalia) võitis Cincinnatis ATP Masters 1000 turniiri, kui alistas finaalis Frances Tiafoe (USA) 7:6, 6:2.

Kohe esimeses geimis oli Tiafoel kaks murdepalli, aga Sinner suutis need hea serviga päästa. Pärast seda, kui veerandfinaalis Andrei Rublevi (6) vastu sai maailma esireket esimest servi sisse ainult 49%, tal see näitaja paranes ja täna öösel oli tal esimese servi õnnestumisprotsent 59, teises setis isegi 65. Samuti oli selge, et Sinner peaks Tiafoest üle käima pikkades pallivahetustes, kus ameeriklase pisut “kõver” tehnika ei võimalda liiga kaua stabiilselt lüüa. Aga serv on meeste tennises kõvakattel nii suur relv, et kui see hästi õnnestub, siis pikki punkte palju ei tulegi.

Seisul 4:4 oli Tiafoel veel üks murdepall, aga 6:5 peal juba Sinneri ainus murdepall, mis oli ka settpall. Ka neid ei õnnestunud kummalgi realiseerida ja tie-break’is oli kõik võrdne, kui Tiafoe asus servima seisul 4:5. Aga just siis ameeriklane eksis ja kaotas mõlemad punktid.

Teise seti avageim pani sisuliselt mängule punkti. Tiafoe juhtis ja omas kolme geimpalli, aga siis sai Sinner esimese murdepalli ja kohe kasutas selle ära. Ühe murde pika geimi järel tegi itaallane veel ja nii võitis hooaja viienda ja kokku 15. tiitli. Täpselt nagu naiste üksikmängus, kus võitis Arina Sabalenka, tuli ka meeste üksikmängus võitjaks tennisist, kes ei osalenud Pariisi olümpiamängudel. Sinner ei saanud seal mängida kurgupõletiku tõttu, aga Cincinnatis vaevas teda pisut puusavigastus. Itaallane ei olnud parimas vormis, aga taseme näitaja ongi see, kui sa sellises olukorras ka võidu koju tood.

“See oli raske nädal, mäng kõikus üles-alla, aga seda on mul varemgi olnud. Kuid olen õnnelik selle üle, kuidas suutsin iga mängu otsustavatel hetkedel ennast kätte võtta,” ütles Sinner. “Olime mõlemad eilsest poolfinaalist pisut väsinud ja pinges. Nüüd pean taastuma ja valmistuma US Open’iks. See on mu peamine eesmärk Ameerika turneel. Arvan, et olen praegu heas seisus ning püüan hoida oma mängunälga ja näidata New Yorgis head tennist.”

Ka Tiafoe oli rahul vaatamata finaali kaotamisele. “Mul on olnud päris raske aeg ja selle nädala edu tähendab mulle palju,” ütles ameeriklane. “Loodan, et nüüd suudan jääda selle taseme juurde, mida siin näitasin.” Tiafoe oli täpselt aasta tagasi veel maailma 10. reket, aga sel aastal langes isegi TOP20 seast välja. Tema halvim edetabelikoht oli juuni lõpus 30., kuid Cincinnati finaaliga kerkis ameeriklane 20. kohale. Tiafoe peab US Openil vähemalt kordama mullust tulemust (jõudis veerandfinaali), et TOP20 sees püsida. Tõsi, aasta lõpus ei ole tal palju punkte kaitsta.

Mis puutub Sinnerisse, siis tema jääb igal juhul esireketiks ka pärast US Openit, aga sügisel on tal päris palju punkte kaitsta. Eelkõige Carlos Alcaraz võib Sinnerit püüda, sest Novak Djokovicil on kaitsta nii US Openi kui ka ATP finaalturniiri võidupunktid. Samas on 2024. aastal õhus võimalus, et Alcaraz võib küll võita kolm slämmiturniiri, aga esireketina lõpetab hooaja Sinner.