Jannik Sinner võitis jälle Daniil Medvedevit

Jannik Sinner. / Foto: AP/Scanpix

Šanghai ATP Masters 1000 turniiril mängiti esimesena keskseim veerandfinaal, kus kohtusid maailma esireket Jannik Sinner (Itaalia) ja Daniil Medvedev (5).

Peab ütlema, et Medvedevil pole vedanud, sest olles maailma viies, on päris halb loos kohtuda juba veerandfinaalis esimesega. Aga nii juhtus tänavu ka Wimbledonis ja US Openil. Medvedevi õnneks suutis ta vähemalt Wimbledonis Sinnerit võita ja see on tema ainus edu itaallase vastu 2023. aasta sügisest alates. Täna sai Sinner veenva 6:1, 6:4 võidu ja viigistas lõpuks üldseisu 7:7, sest veel 2023 kevadel pärast Miami finaali kaotamist oli itaallane Medvedevi vastu 0:6 taga. Lisame veel, et Sinneri tänane võit ei ole Medvedevi vastu ülekaalukaim, sest tänavu Miamis, aga nüüd poolfinaalis, sai Sinner venelasest jagu 6:1, 6:2.

Medvedevit häiris ka kerge õlavigastus, füsioterapeut käis väljakul pärast esimest setti. Kõige rohkem segas vigastus Medvedevi teist servi. Lausa uskumatult võitis venelane teiselt pallingult 26st punktist ainult 5 (19%). Sinneril oli sama näitaja 63%, samal ajal said mehed esimeselt servilt üsna võrdselt punkte (Sinner 82 ja Medvedev 81%). Seega oleks venelane pidanud rohkem esimest servi sisse saama, aga ka see number (55%) oli madal.

Teises setis suutis Medvedev siiski võrdset vastupanu osutada, aga kaotas seisul 2:2 servigeimi 40:0 eduseisust. Sinner mängis tagajoonel kindlamalt, kuid teise setis suutis Medvedev siiski lihtvigade arvu pisut vähendada. Ärev hetk itaallasel siiski tekkis. Medvedev oli servil 3:5, 0:30 taga, kui Sinner ei realiseerinud üsna lihtsat passeerlööki. Medvedev päästis geimi ja siis hakkas Sinner oma servil ootamatult “väristama”. Ta ei julgenud tugevalt lüüa ja tegi veel vale otsuse, kui katkestas mängu ja võttis challenge’i, kuid Medvedevi löödud pall oli kindlalt joonel. Nii sai Medvedev esimest korda mängus murdepalli, ent kaotusseisus leidis Sinner taas ennast ja mängis viimased kolm punkti hästi (nende hulgas üks äss). Ässadega võitis Sinner 9:3.

Sinneri vastane selgub täna pärastlõunal Carlos Alcarazi (Hispaania, 3) ja Tomaš Machaci (Tšehhi, 30) mängust. Ilmselt tuleb jälle Sinneri ja Alcarazi kohtumine. Alles eelmisel kolmapäeval Pekingis nad kohtusid, ent tookord mitte poolfinaalis, vaid finaalis ning ülipingelise mängu võitis siis Alcaraz 6:7, 6:4, 7:6.