fbpx
Close

Jälle Alcaraz – Sinner. Kes siis veel?

Nii lõppes mäng viis nädalat tagasi Pariisis. Tegelikult peavad nii Jannik Sinner (vasakul) kui ka Carlos Alcaraz selle unustama – üks ei tohi halbu mõtteid heietada, teine ei tohi loorberitel puhata. / Foto: Zumapress/Scanpix

Nüüd on kindel, et meeste üksikmängus võidab seitsmendat korda järjest slämmiturniiri kas maailma esireket Jannik Sinner (Itaalia) või teine reket Carlos Alcaraz (Hispaania).

Viimasest kuuest slämmiturniirist on mõlemad võitnud kolm, aga kuna Alcarazil oli ka enne 2024. aastat kaks tiitlit, juhib ta võitudega 5:3. Hispaanlane, kes vahepeal oli edetabelis ka teiselt kohalt allapoole langenud, võib teist aastat järjest teha liiva- ja muruväljaku slämmide duubli, mille poolest oli eriti tuntud Björn Borg, kes mujal ei võitnudki. Alcarazil on see siiski 2022. aasta US Openil õnnestunud.

Alcarazil ei tulnud tänane poolfinaal Taylor Fritzi (USA, 5) vastu lihtsalt, aga vastas oli ju ikkagi maailma viies ja esmaspäevast alates neljas reket. Aga on neid spetsialiste, kes arvavad, et kahe tugevama mängija ning kolmanda kuni kuuenda (Novak Djokovic!) tasemevahe on suur. Eks tulemused ka seda tõestavad, liidrite paar kuidagi ei väärata. Alcaraz võinuks täna Fritzi vastu kaotada ka neljanda seti, aga tuli tie-break’i 4:6 seisust välja ja võitis 6:4, 5:7, 6:3, 7:6. Ja needsamad spetsialistid ütlevad, et ühe seti kaotamine on normaalne, kuid ei muuda fakti, et Alcaraz on Fritzist selgelt parem.

Fritz võitis Alcarazi vastu äralöögid 44:38 ja tegi ühe lihtvea vähem (24:25). Kokku seega +7, aga Fritzi poolt vaadatuna -17 tuli sunnitud vigadest. Niisugune ongi Alcarazi mäng. Kui Sinner on selline mees, kes saavutabki ülekaalu äralöökide ja väheste lihtvigade arvelt, siis Alcaraz surub vastast ja sunnib eksima.

22-aastane hispaanlane, kes võib pühapäeval võita kolmanda Wimbledoni turniiri järjest, märkis pärast mängu ka raskeid tingimusi – erinevalt Eestist on Inglismaal just tänavu kuum suvi, mullu oli vastupidi. “Sain hakkama kuumuse ja ka närvidega,” ütles Alcaraz. “Olen enda üle uhke, et suutsin mängu käigus rahulikuks jääda ja selgelt mõelda. Oma mängutasemega jäin rahule.”

Sinner alistas teist slämmiturniiri järjest poolfinaalis Djokovici. Siiski oli Pariisis tulemus 6:4, 7:5, 7:6, aga täna Wimbledonis 6:3, 6:3, 6:4. Nagu juba öeldud, saavutas Sinner äralöökidega (36:27) ja lihtvigade vähem tegemisega (17:28) piisava ülekaalu. Selliste numbritega pole võidus kahtlust. Djokovicil oli üks hea periood, kui ta läks kolmandas setis 3:0 juhtima. Neljandas geimis oli serblasel murdepall, aga siis algas Sinneri uskumatu domineerimine. Itaallane võitis järgmised veerandsada punkti tulemusega 20:5. Neljas geimis järjest ei saanud Djokovic üle ühe punkti. “See on minu uus reaalsus, pean sellega leppima,” ütles Djokovic pärast kaotust.

Kuigi 24-kordne slämmivõitja on ka pärast Wimbledoni maailma kuues reket, sest ta mängib muudel turniiridel harvemini ja sel hooajal ka mitte kuigi hästi, võib Djokovici objektiivselt pidada maailma kolmandaks meestennisistiks. Aga 38-aastaselt ei ole tal kuigi palju šansse jõudude vahekorda ümber pöörata.

Alcaraz ütles tänases intervjuus, et ta ei mõtle veel pühapäevale. “Esialgu naudin võitu, mul on veel aega ette valmistada,” sõnas hispaanlane. Kuid psühholoogiliselt on tal Sinneri ees päris suur eelis. Ta juhib omavahelisi mänge 8:4 ja on võitnud viis viimast matši. Need kõik on toimunud viimase 1,5 aasta jooksul. See, mis juhtus Pariisi finaalis, kummitab kindlasti Sinnerit. Sisuliselt oli mäng tal käes, aga neljanda seti seisul 5:3, 40:0 jäid kasutamata matšpallid Alcarazi servil ja siis ta ei suutnud oma servi hoida. Kui pühapäeval vähegi juhtub selline olukord, kus Sinner annab edu käest (kas või mängu algupoolel), võib Pariisis juhtunu kohe meelde tulla.

Kihlveokontorites on Alcaraz kerge soosik. Koefitsiendid 1,8-2,1 viitavad sellele, et hispaanlast peetakse umbes 55-protsendiliseks favoriidiks. Kusjuures tegelikult peaks see näitama, et Sinner on isegi pisut tugevam, aga need protsendid tulevad: 1) eelmistest kohtumistest ja eriti Pariisi finaalist; 2) muruväljakul on Alcaraz olnud edukam. Kui maailma esireket oleks ka reaalse mängutaseme poolest napilt kehvem, oleksid koefitsiendid palju rohkem Alcarazi kasuks.

scroll to top