Iga Swiatek langes olümpia poolfinaalis välja

Aasia sportlased pole tavaliselt liiga emotsionaalsed, aga tänane võit pani Qinwen Zhengi karjuma. / Foto: AP/Scanpix

Pariisi olümpiamängude tänase päeva esimeses kohtumises sündis üllatus, kui Qinwen Zheng (Hiina, 6) alistas Iga Swiateki (Poola, 1) 6:2, 7:5.

Võib-olla see pole suurüllatus, sest Zheng on ikkagi tänavune Austraalia lahtiste finalist. Kuid arvestagem, et Swiatek oli samadel väljakutel Roland Garrosis peetavatel Prantsusmaa lahtistel kaotanud viimase viie hooaja jooksul ainult ühe mängu, 2021. aasta veerandfinaalis Maria Sakkarile (Kreeka), kes aga turniiri ei võitnud. Teiseks oli Zheng kaotanud Swiatekile seni kõik kuus omavahelist mängu, kuid siiski oli ta just Roland Garrosis 2022. aastal poolatari vastu ühe seti võitnud.

Tänases mängus murdis Swiatek neljandas geimis Zhengi pallingu nulliga, millega viigistas seisu 2:2. Aga pärast seda teenis poolatar neljas geimis ainult viis punkti. Kuid teist setti alustas samamoodi Swiatek, kes omakorda läks 4:0 ette nii, et kaotas vaid viis punkti. Zheng sai kiiresti seisuni 4:3 ja siis väga raskes geimis hoidis oma servi. Swiatek läks veel serviga 5:4 ette, aga rohkem geime ei saanud.

Statistika näitab, et Swiatek kaotas puhtalt lihtvigade tõttu. Kui äralööke oli naistel enam-vähem võrdselt, siis lihtvigu tegi Swiatek 36 ja Zheng ainult 13. Kokku 68 punkti võitnud Zheng teenis neist seega rohkem kui pooled vastase veast. Lisaks ka sunnitud vigadest, aga neid loetakse ründava poole teeneks.

Zheng on nüüd ka kullafavoriit, sest teises poolfinaalis kohtuvad täna õhtul Donna Vekic (Horvaatia, 13) ja suurüllataja Anna Karolina Schmiedlova (Slovakkia).

Naiste üksikmängus võitis favoriit viimati 2012. aasta olümpial Londonis, kui kulla sai Serena Williams. Pärast seda on võitnud Monica Puig, kes ei kuulunud Rio de Janeiros (2016) isegi TOP30 hulka, ja Marketa Vondroušova (Tšehhi), kes pääses olümpiale vaid tänu vigastuseelsele edetabelikohale.