Hiilgavalt servinud Alexander Zverev võitis Roomas teise tiitli

Alexander Zverev võitis Roomas pärast seitsmeaastast vaheaega. / Foto: AFP/Scanpix

Rooma Masters 1000 turniiri võitis karjääri jooksul teist korda Alexander Zverev (Saksamaa, 3), kes finaalis alistas turniiri üllatusmehe Nicolas Jarry (Tšiili, 21) 6:4, 7:5.

Veerandfinaalis Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 6) ja poolfinaalis Tommy Pauli (USA, 14) vastu oli Jarry suutnud küllaltki hästi vastaseid surve alla panna ka tõrjel. Jarry oma palling oli võimas, aga tihti järgmised löögid pärast tõrjet ebakindlamad ja ta pääses põhiliselt tänu sellele, et väga hästi mängis vastases murdepallidel. Täna aga ei olnud tšiillasel Zverevi vastu tõrjel midagi teha. Ja kui vastane nii mängib, siis lõpuks ikkagi natuke hakkab murduma su oma serv, mis pealegi ei olnud ka enne kõige kindlam

Kuni seisuni 6:4, 4:4 ei olnud Zverev oma esimesel servil kaotanud ühtki punkti – 30st 30!! Ja kui mees lööb esimest servi sisse 80% (49st 39), siis mis sa ikka tema vastu teed. Alles napilt lõpu eel teenis Jarry siiski vastase esimeselt servilt kaks punkti, aga hakkas seejärel ise oma pallingul patustama topeltvigadega, mida ta enne ei teinud. Seisul 4:5 Jarry veel pääses, aga 5:6 peal enam mitte. Sellegipoolest mängis Jarry ka finaalis vastase murdepallidel hästi, sest Zverev võitis neid 9st 2. Jarryl endal ei olnud ühtki murdepalli ja Zverevi esimese servi võidupunktid olid lõpuks 95% (39t 37). Äralööke tehti võrdselt (15:15), aga lihtvigu oli Zverevil ainult 8, Jarryl 29.

Kokku oli see Zverevile kuues Masters 1000 turniiri tiitel. Roomas võitis ta esimest korda aastal 2017, Madridis on võitnud 2018 ja 2021. Lisaks on Zverev kaks Masters 1000 turniiri võitnud ka kõvakattel – Montrealis (2017) ja Cincinnatis (2021). Kuid ei saa unustada, et neist kuuest tiitlist isegi veel väärtuslikumad on Zverevi kaks esikohta ATP finaalturniiril (2018 ja 2021).

“Rooma on minu jaoks väga eriline koht, sest siin võitsin oma karjääri esimese Mastersi ja esimese pärast vigastust,” ütles Zverev, viidates hüppeliigese raskele väänamisele 2022. aasta suvel, pärast mida ei saanud Venemaa päritolu sakslane pool aastat mängida. Võitja kiitis vastast: “Ta mängib suurepäraselt, seda võib märkida kas või selle põhjal, keda ta sel nädalal võitis. Kui ta samamoodi jätkab, võib Jarry Masters-turniiridel ka edaspidi suuri tegusid teha.”

Maailma edetabelis tõstis tänane võit Zverevi neljandaks, sest ta möödus Daniil Medvedevist, kes oli Rooma mullune võitja ja seetõttu kaotas palju punkte. Enne slämmiturniiri neljandaks tõusta on päris oluline, sest sel juhul ta ei kohtu kolme esimesega (Novak Djokovic, Jannik Sinner, Carlos Alcaraz) enne poolfinaali, aga Medvedev võib neist kellegagi minna veerandfinaalis kokku, kui muidugi ise nii kaugele jõuab.