Erakordne finaal: Carlos Alcaraz alistas Jannik Sinneri 200-minutilises mängus

Mehed igal juhul naeravad, mitte ei nuta, ka kaotaja Jannik Sinneril (vasakul) on hea tuju. / Foto: EPA/Scanpix

Pekingi ATP 500 turniir oli ilmselt tänavu sama taseme võistlustest kõige tugevam ja finaalis kohtusid maailma esireket Jannik Sinner (Itaalia) ja kolmas reket Carlos Alcaraz (Hispaania).

Mäng kestis koguni 3 tundi ja 20 minutit ehk minutites täpselt 200. Alcaraz suutis otsustava seti tie-break’is võita seisult 0:3 seitse punkti järjest ja sellega mängu. Sealjuures oli Sinner selgelt tänavu tie-break’ide valitseja, sest ka täna võitis ta esimese seti kiire lõppmängu ja enne kolmandat oli tema 2024. aasta tie-break’ide seis 22 võitu ja 6 kaotust.

Kohtumise tulemus oli lõpuks 6:7, 6:4, 7:6 ja mängus oli küllaltki palju pöördeid või ka kasutamata jäänud pöördehetki. Näiteks teises setis oli Sinneril seisul 4:3 kaks murdepalli, aga samas vastasel siiski seitse geimpalli. Alcaraz võitis 22 punkti kestnud geimi ja murdis ise järgmises – nii tuli pööre hoopis teises suunas. Otsustavas setis juhtis Alcaraz 3;1, 40:15 aga ei suutnud ühemurdelist edu hoida. Seisul 5:5 oli Sinneril kasutada üks murdepall ja tie-break’is juba mainitud 3:0 edu, kuid viimase pöörde tõi mängu Alcaraz.

Alcaraz on 2024. aastal võitnud Sinnerit kõigi kolmes omavahelises mängus ja juhib nüüd tema vastu 6:4. Kuid tänavuste tiitlite arvu poolest on Sinner Alcarazist ees sama tulemusega 6:4.

Pekingi turniiril mängis maailma esikuuikust neli meest ja peaaegu oleksid nad kõik jõudnud ka poolfinaali, aga kuues reket Andrei Rublev kaotas veerandfinaalis kohaliku publiku lemmikule Yunchaokete Bu’le (Hiina, ATP 96.) 5:7, 4:6. Nii läks Sinneril poolfinaalis kergemaks, ehkki päris lihtsalt ta Bu’d ei alistanud, tulemus oli 6:3, 7:6. Alcara alistas teises poolfinaalis Daniil Medvedevi (3) 7:5, 6:3. Sealjuures esimeses setis oli üllatavalt palju murdeid – Alcarazil kolm ja Medvedevil kaks. Ka venelast on Alcaraz tänavu kõigil kolmel korral võitnud ja üldseis hispaanlase kasuks 6:2.

Teine ATP 500 turniir toimus Tokyos ja kuigi seal ei mänginud suurimaid staare, tegi edetabelikohtade 7.-20. vahemikus kaasa koguni kümme meest, seega oli keskmine tase võib-olla isegi kõrgem kui Pekingis. Kuid kõrgema asetusega mehed langesid enamasti varakult välja ja neist ainult Holger Rune (Taani, 6) pidas vastu poolfinaalini, kus kaotas Arthur Filsile (Prantsusmaa) 6:7, 6:7.

Filsi tee finaali oli üldse väga raske, sest esimeses ringis lülitas ta välja kõrgeima asetusega Taylor Fritzi (USA), seejärel sai pärast avaseti 6:7 kaotust loobuisvõidu endiselt esikümne mehelt Matteo Berrettinilt (Itaalia) ja veerandfinaalis võitis tiitlikaitsja Ben Sheltoni (USA). kes oli asetatud kaheksandana. Seevastu teine prantslane Ugo Humbert, sanuti asetamata mees, ei pidanud teel finaali kohtuma ühegi paigutatud mängijaga, sest teised lihtsalt “koristasid” need mehed tema eest. Finaalis sai Fils Humbertist jagu 7:6, 6:3.