Elizaveta Anikina jõudis U14 1. kategooria turniiril kahte finaali

Elizaveta Anikina / Foto: Tennis Europe

12-aastane Elizaveta Anikina mängis edukalt Barcelonas Tennis Europe´i U14 1. kategooria turniiril TEC Cup, kus ta jõudis finaali nii üksik- kui ka paarismängus.

Anikina ei olnud sellel turniiril asetatud, kuid oma taset näitas ta juba esimeses ringis, kui alistas seitsmendana asetatud Anna Štšavinska (Ukraina) 6:3, 6:2. Väga raske mäng oli Anikinal veerandfinaalis, kus ta kaotas neli geimi rohkem, aga alistas teisena asetatud Daniel Baranesi (Iisrael) 7:6, 0:6, 7:6.

Poolfinaalis sai Anikina jagu ka kolmandana asetatud Zeliha Nil Cukurluoglust (Türgi) 6:1, 7:6. Finaalis tuli aga Anikinale vastu neutraalsena mängiv Arina Fomina, kes samuti polnud asetatud, kuid oli üsna kindlalt kõik eelnevad kohtumised võitnud, ainult teises ringis neljandana asetatud veel ühe neutraalse mängija vastu oli seti loovutanud. Anikina kaotas finaalis Fominale 3:6, 3:6. Mõlemal finalistil tuli pidada kuus kohtumist, sest tabel oli Barcelonas 64 mängijaga.

Paarismängus oli Anikina partner just Baranes, keda ta dramaatiliselt võitis. Settigi kaotamata jõudsid nad finaali, kusjuures poolfinaalis alistasid viiendana asetatud Jaapani paari Souna Akaba/Riko Tsuzuki 6:3, 7:6. Finaalis tuli kohtuda esimesena asetatud paariga Sofie Mottlova (Tšehhi)/Sofia Tatu (Suurbritannia). Äärmiselt tasavägise finaali Anikina/Baranes kaotasid 4:6, 6:4, 9:11.