Elena Malõgina tuli kolmandat korda Eesti meistriks

Värske Eesti meister Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev

Elena Malõgina (1) võitis täna Eesti meistrivõistluste naiste üksikmängu finaalis tiitlikaitsja Maileen Nuudi 7:5, 3:6, 6:0 ja tuli kolmandat korda meistriks.

Varem on Malõgina võitnud aastatel 2020 ja 2022. Mullu ta Nuudiga finaalis ei mänginud, sest kaotas poolfinaalis Anet Angelika Koskelile, aga omamoodi revanš see finaal ikkagi oli, sest Nuudi võitis Malõginat eelmisel aastal Pärnu W25 turniiril.

Mäng algas tasavägiselt, murdeid oli mõlemalt poolt, aga neid pole mõtet liivaväljakul naiste mängus eraldi lugeda. Mõlemad proovisid oma paremaid omadusi maksma panna, Nuudi on ehk pisut võimsam, aga Malõgina stabiilsem ja liigub paremini. Tõsi, pigem otsustasid esimese seti lõpu ikkagi Nuudi eksimused, ehkki Malõgina kindlasti vääris võitu.

Teises setis oli Malõgina juba 2:0 ees, aga siis mängis servigeimi halvasti ja Nuudi sai mängu tagasi. Malõginat segas pisut ka pealtvaatajate jutuvada (kuigi vaikne) ja mitmel korral jättis ta servimise pooleli. Näis, et ta polnud enam nii keskendunud nagu esimeses setis ja selle tagajärg oli ka Nuudi võit teises setis. Samas tuleb kindlasti mainida, et Nuudi oli ka rünnakul efektiivsem kui esimese seti lõpus.

Otsustavas setis läks Malõgina 3:0 ette, kuid siis mängiti pikk geim, kus Nuudil olid omad võimalused. Kuid Nuudi ei saanud kätte geimi, kus ta 40:15 juhtis ja sellega oli tõesti mäng sisuliselt läbi.

“Olen õnnelik, et kolmandat korda tiitli võitsin, kuigi neid võinuks olla natuke rohkem,” ütles Malõgina. “Maileen mängis hästi ja üldiselt oli mäng võrdne. Isegi kolmandas setis oli vaatamata tulemusele võitlust palju. Neljanda geimi võitmine oli väga tähtis.” Oma kaotuse kohta teises setis ütles Malõgina, et ei tundnud nagu oleks mänginud kehvemini. “Minu arust oli mäng kogu aeg võrdne, ehkki tulemus võib-olla räägib muud. Olin ka teises setis keskendunud.”

Enne naiste finaali selgusid võitjad segapaarismängus, kus Aleksandr Kvitš/Valeria Gorlatš alistasid 7:5, 7:6 Denis Maijorovi ja Andrea Rootsi (3). Mõlemad võitjad said karjääri esimese kuldmedali Eestis. Gorlatšil oli enne medaleid üksikmängus, aga paarismängus sai ta üldse esimese medali ja samuti esimest korda võitis kolmes mänguliigis medali (naispaarismängus ja üksikmängus pronks). Aga samas tegi Nuudi kaasa vaid naiste paarismängus, Malõgina ei osalenud üldse paarismängudes.

Kuigi Kvitš kaotas kohe servi ja hilisemad võitjad jäid 0:2 taha, õnnestus neil Rootsi serv võita kõigil kolmel korral ja see tõi edu. Teise setis olid Kvitš/Gorlatš juba päris ohtlikult taga 3:5, sest järgmises geimis servi Maijorov, aga just mehe palling suudeti tõrjuda. Tie-break’is oli samamoodi otsustavaks kaks punkti Maijorovi servil, mille Kvitš/Gorlatš võitsid seisult 4:3, enne seda olid murded viigis. Otsustavatel punktidel tuli Gorlatš kaks korda võrgus edukalt vahele ja lisaks oli viimasel punktil Kvitši serv väga hea.