Eesti U14 tüdrukud tulid Summer Cupi alagrupis kolmandaks

Summer Cupi alagrupiturniiri avamine Bremenis, Eesti tüdrukud ees vasakul. / Foto: Tennis Europe

Eesti U14 tüdrukud mängisid hästi Tennis Europe U14 vanuseklassi võistkondlikul turniiril Summer Cup, kui tulid alagrupiturniiril kolmandale kohale.

Eesti kuulus koos seitsme riigi võistkonnaga C-gruppi, kus turniir peeti Bremenis. Eesti sai avaringis ehk veerandfinaalis jagu Šveitsist 2:1, kaotas siis Saksamaale 0:3 ja 3. koha mängus alistas Hollandi 2:1. Koos Saksamaaga pääses finaalturniirile Ukraina.

Üksikmängus säras Eesti esireketina Nora Olivia Adamson, kes on Euroopa U14 edetabelis 23. kohal. Ta alistas Šveitsi esireketi Agathe Dayeri 5:7, 6:4, 6:1 ja Hollandi esireketi Pippa Fennise 7:5, 6:1. Ülejäänud võidud saadi paarismängudes, eriti põnevalt kohtumises Šveitsiga, kus Elizabeth Averjanov ja Kiira Paškov võitsid Kim Kriesi ja Yana Mumenthaleri 6:4, 6:7, 13:11. Hollandi vastu võitsid Adamson/Averjanov Fennise ja Chioma Onunta 6:4, 6:4. Vaid Saksamaa oli Eestile raske pähkel ja selles matšis ei võidetud ühtki setti.

U14 poisid mängisid Istanbulis. Avaringis kaotas Eesti Prantsusmaale 0:3, aga lohutusringis 5.-8. kohale alistati Luksemburg 3:0, kuid jäädi alla Horvaatiale 0:3. Kokkuvõttes tähendas see Eestile kuuendat kohta.

Kuna Luksemburgiga matšis osalesid kõik Eesti poisid, sai igaüks vähemalt ühe võidu – üksikmängus Otto Herman Pikk ja Andreas Kuum ning paarismängus Kuum/Kristo Vellerand. Prantsusmaale kaotati kõik mängud väga kindlalt, kuid Horvaatia vastu teenis Kuum Manuel Matesicilt ühe seti, mis mängiti lühendatult 4 geimivõiduni. Finaalturniirile pääsesid Prantsusmaa ja Holland.