Eesti poisid teenisid U12 Tennis Europe`i turniiril kaksikvõidu!

– Tennisereket ja tennisepall / Foto: Pixabay

Lätis laupäeval lõppenud Tennis Europe`i U12 2. kategooria turniiril Liepaja International saatis edu eestlasi, kui poiste üksikmängus finaalis võitis Robin Julius Sepp Hugo Vahurit ning võitis paarismängu lõppkohtumises koos Magnar Luumanniga teist Eesti paari Robert Tamm/Vahur.

U12 poiste seas võitis oma alagrupi ning pääses veerandfinaali koguni kolm Eesti noormängijat: Hugo Vahur, Henry Vanaselja ja Robin Julius Sepp. Neist kaks viimast kohtusid kaheksa parema seas omavahel, poolfinaali pääses Sepp 6:2, 6:0. Vahur kohtus veerandfinaalis Kajus Marazasega Leedust ning võitis justkui ameerika mägedel kulgenud kohtumise 2:6, 6:0, 10:4. Poolfinaalis oli Eesti poiste paremus silmatorkav: Sepp alistas lätlaste U12 esinumbri Sebastians Sauša 6:1, 6:1 ja Vahur sai jagu leedulasest Aronas Gotovskisest 6:2, 6:0. Nii kohtusidki eesti poisid omavahel finaalis, kus peale jäi Sepp 6:2, 6:2.

Eesti poistest mängisid alagruppides veel kaks nappi kaotust saanud Magnar Luumann, alagrupis teisele kohale tulnud Uku Konrad Kuusing, Robert Tamm ning ülinapilt lätlase Sauša paremust tunnistama pidanud Karl Friedrich Rinne.

Poiste paarismängus näitasid eestlased klassi, kui poolfinaali mängisid endid koguni viis tennisisti. Luumann/Sepp kohtusid Rinne/Noam Haddadiga (Eesti/Prantsusmaa) ning Tamm/Vahur Leedu duo Gediminas Glazauskas/Vilius Gudaviciusega. Esimesed said Rinne/Haddadist jagu 6:0, 6:3 ning Tamm/Vahur alistasid Leedu paari 6:2, 6:0. Finaalmatšis olid kindlamad Luumann/Sepp 6:2, 6:3.

Tüdrukute üksikmängus eesti piigad veerandfinaali ei jõudnud. Võidu said kirja nii Joanna Toomiste, Alisa Lokk, Sophia Hellat, kõige napimalt jäi kaheksa parema hulka pääsust puudu Polina Šeštakoval, kes jäi alagrupi esikohta otsustanud kohtumises alla Läti mängijale Laura Devriendtile 6:4, 1:6, 9:11. Tüdrukute paarismängus jõudsid Toomiste/Hellat veerandfinaali.