Eesti noored mängisid hästi Leedus ja Saksamaal

Paarismängu finalistid Vilniuses, paremal Eesti paar Nadežda Morozova/Elin Kalmus. / Foto: USTA Facebook

Eesti noortennisistid said paarismängus finaali ja üksikmängus poolfinaali Vilniuse Tenniseakadeemia väljakutel peetud Tennis Europe U14 turniiril.

Finaali pääses tüdrukute paar Elin Kalmus/Nadežda Morozova. Neljandana asetatud eestlannad said raske võidu veerandfinaalis Leedu paari üle 6:2, 5:7, 10:8, aga võitsid poolfinaalis märksa kindlamalt teisena asetatud Läti paari Alise Aleksejeva/Viktorija Homutova 6:2, 6:4. Finaalis olid esimesena asetatud Adrija Krisciunaite (Leedu) ja Elizabete Ozola (Läti) Eesti paarist siiski paremad 6:2, 6:1.

Üksikmängus Eesti tüdrukud 2. ringist kaugemale ei jõudnud, aga edukas oli hoopis poiste turniiril Kristo Vellerand, kes jõudis poolfinaali. Neljandana asetatud Vellerand sai kolm kindlat võitu, alistades veerandfinaalis ka Jekabs Stikutsi (Läti, 5) 6:1, 6:4, aga poolfinaalis tuli tunnistada esimesena asetatud Ondrej Kacini (Tšehhi) paremust 6:1, 6:1.

Samal ajal tegi Nora Olivia Adamson kaasa U14 superkategooria turniiril Dürenis (Saksamaa). Tal läks paremini paarismängus, kus ta jõudis koos Laura Chlumskaga (Tšehhi) poolfinaali. Kolmandana asetatud paari kõik kohtumised lõppesid otsustavas tie-break’is. Kui aga kaks korda võideti, siis poolfinaalis kaotasid Adamson/Chlumska hiljem võitjaks tulnud paarile Paweenon Nualsri (Tai)/Sijia Zhang (Hiina) 4:6, 7:6, 3:10.

Üksikmängus kaotas 15ndana asetatud Adamson teises ringis, kuid Baltimaadesse tuli esikoht, sest võitis esimesena asetatud Viktorija Cesonyte (Leedu). U14 tüdrukute klass on Balti riikides üldse tugev, sest Adamson on edetabelis 28. ja TOP50 hulgas on ka kaks Läti tüdrukut. Lisaks tuleb arvestada, et Kiira Paškov on ainult vigastuse tõttu TOP50 seast välja langenud.

Pühapäeval algasid Kadrioru väljakutel Eesti noorte meistrivõistlused, kus ka eelmise nädala rahvusvahelistel turniiridel osalenud mängijad kaasa teevad.