Kaia Kanepi on järjekordselt mängimas üht head slämmiturniiri. Kaheksandikfinaal paistab Roland Garrosis reaalsena, kui teel seisab 22-aastane venelanna Veronika Kudermetova, keda ta juba on tänavu võitnud.
Ning see mäng toimus vähem kui kaks kuud tagasi liivaväljakul Charlestonis, kus Kanepi jäi peale 7:6, 6:3. Seega oleksid kõik trumbid justkui Kanepi käes, aga Kudermetova vorm näib praegu parem kui aprilli algul, sest on ta ju Roland Garrosis võitnud Caroline Wozniackit (Taani, 13) ja samuti endast edetabelis eespool asunud Zarina Dijast (Kasahstan).
Kanepi on maailma edetabelis Kudermetovast tagapool (88.), aga nii meie kui ka kõik rahvusvahelised asjatundjad teavad, et heal päeval mängib Kanepi vähemalt… Nojah, kindlasti mängis ta parimatel aegadel lausa TOP10 tasemel, aga võib-olla praegu ei julgeks nii kõrgele pakkuda. Kuid Kudermetovast peaks tema jaks hea esituse korral üle käima.
Kudermetova on üks paljudest andekatest venelannadest, kelle probleem ongi see, et kodumaal on sama tugevaid palju. Kes jõuab esimesena marjamaale, hakkab saama rohkem toetust, teised peavad ise pingutama, et järele jõuda. Nii oli ka Kudermetovaga noorteklassis. Ta aitas Venemaal võita noorte FedCupi (U16 võistkondadele), aga jäi eakaaslase Darja Kasatkina varju. Maailma juunioride edetabelis oli Kudermetova parimal hetkel 22.
Kudermetova üritas edu saavutada täiskasvanute ITF-i turniiridel, aga see ei tulnud kergelt. Veel enne 17. sünnipäeva ta võitis ühe turniiri Astanas, aga siis andis järgmist samalaadset edu oodata kaks aastat ja neli kuud. See tähendas, et maailma edetabelis ta enne 2017. aastat TOP200 sekka ei mahtunud ja nii polnud asja isegi WTA turniiride kvalifikatsiooni. Ka suure slämmi kvalifikatsiooni jõudis Kudermetova esmakordselt alles 2017 Australian Openil, aga põhiturniirile esimest korda tänavu sealsamas. Siis ta oli maailma edetabelis 111. ja kvalifikatsioonis asetatud seitsmendana.
Veebruari algul tõusis Kudermetova Peterburi turniiri kvalifikatsiooni läbimise ja põhiturniiri ühe võiduga kogutud 55 punkti abil esmakordselt maailma esisajasse. Seega on Kudermetova TOP 100 tennisist olnud vähem kui neli kuud. Parim tulemus oli tal kahtlemata Guadalajara WTA Challengeri (125 000 USD auhinnafond) võit, kuid seda ei arvestata WTA turniiri võiduna, mida tal seni pole. Aga ta jõudis veel kolmel WTA 250 taseme turniiril (Lugano, Istanbul, Nürnberg) veerandfinaali. Neil turniiridel tal küll kedagi tugevat alistada ei tulnud, ent nüüd Pariisis Kudermetova ju Wozniackit võitis.
Lõpuks vaatame taas kihlveokontorite panuseid. Ennustusportaal Paf hindab Kanepit isegi pisut väiksemaks soosikuks kui eestlanna eelmises kohtumises Shuai Zhangiga. Täna õhtul saaks panustada Kanepi võidule koefitsiendiga 1,65 ja Kudermetovale 2,25, isegi natuke alla 60% võib eestlanna võiduvõimalusi selle põhjal hinnata. Vaadake kõiki Pafi tennisepanuseid siit. Mujal kihlveokontorites on koefitsient Kaia võidule isegi mõnevõrra suurem, keskmiselt 1,7.
Kudermetova on kindlasti ründavam mängija kui Kaia eelmine vastane Zhang. Näiteks Wozniacki vastu tegi ta 40 äralööki ja 43 lihtviga. Tõsi, Wozniacki mängib passiivselt ja temaga kohtudes on taolised numbrid loogilised. Tegelikult on aga suur küsimärk, kas Kaial on kergem mängida Zhangi-suguse stabiilse, aga natuke kaitsvama loomuga vastase või Kudermetova-suguse agressiivse, aga vigaderohke vastasega. Tennisneti arvates päris üheselt sellele vastata ei saagi, sest palju sõltub ka sellest, kuidas Kaia mäng seekord õnnestub ja kuivõrd on ta eelmisest raskest heitlusest taastunud. Hetkevorm on tähtsam kui vastase sobivus.