fbpx
Close

Edwin Averjanov ja Nora Olivia Adamson võitsid aasta esimese Eesti GP-turniiri

Mullu Kapitel Mastersi võitnud Edwin Averjanov tuli GP-etapil kahekordseks võitjaks. / Foto: Eesti Tennise Liit

Pühapäeval Tallink Tennisekeskuses lõppenud aasta esimesel Eesti GP-l krooniti üksikmängudes võitjateks Edwin Averjanov ja Nora Olivia Adamson. Averjanov oli koos Kevin-Kristjan Ubaga võidukas ka meeste paarismänguturniiril. 

Meeste turniiril pääsesid kaheksa parema hulka kuus asetatud mängijat. Vaid Hendrik Katmuk ning Artur Kontus suutsid teises ringis valmistada väikese üllatuse, kui Katmuk alistas teisena asetatud Henry Inki 6:3, 6:3 ning Kontus oli napilt parem Alex Andre Ojassalust (6.) 7:5, 4:6, 7:6. 

Veerandfinaalis ei  olnud esimesena asetatud Averjanovil probleeme Kontusest 6:1, 6:3 jagu saamisega. Poolfinaalis läks ta vastamisi Samuel Mandelkorniga (7.), kes kaheksa parema seas alistas Aleksandr Kvitši (4.) 2:6, 6:4, 7:5. Kolmesetiliseks kujunes ka Luukas Raudkivi (5.) ja Carl Bret Parko (3.) kohtumine, millest võitjana väljus Raudkivi 6:4, 5:7, 7:5. Neljandas veerandfinaalis ei jätnud Katmuk mingit võimalust Robin Rait Rikbergile (8.) 6:1, 6:0.

Pühapäeval toimunud poolfinaalides oli Averjanov parem Mandelkornist 6:3, 6:1 ning Raudkivi alistas kaks ja pool tundi kestnud kohtumises Katmuki 6:3, 3:6, 7:5. Tund aega pärast teist poolfinaali peetud finaalis oli Averjanov Raudkivist parem 6:3, 6:1 ning võitis oma teise Eesti GP üksikmängu tiitli. 

Oma teise GP-turniiri võitnud Nora Olivia Adamson. / Foto: Eesti Tennise Liit

Naiste turniiril mängis esimesele asetusele kohaselt Nora Olivia Adamson. Veerandfinaalis sai ta Elizabeth Averjanovist jagu põneva teise seti järel 6:0, 7:5, nelja parema seas andis talle loobumisvõidu Kätriin Reinvald. Finaalivastaseks tuli talle teisena asetatud Marie Johanna Lapimaa, kes veerandfinaalis oli parem Eleanora Roosist 6:1, 6:1 ning poolfinaalis asetamata Varvara Trifonovast 6:0 6:2. Võitja selgitamiseks läks tarvis kolme setti: 6:2, 4:6, 6:2 võitis ligi kolm tundi kestnud kohtumise ning sellega kogu turniiri Adamson. Ka talle oli see teine Eesti GP üksikmängu tiitel.

Paarismängu võitjad Edwin Averjanov ja Kevin-Kristjan Uba paremal, finalistid Aleksandr Kvitš ja Carl Bret Parko vasakul. / Foto: Eesti Tennise Liit

Meeste paarismänguturniiri poolfinaali jõudsid kõik asetusega paarid. Kvitš/Parko (1.) olid ülinapilt paremad Oliver Parik/Rasmus Stalmeistrist (4.) 7:5, 2:6, 11:9, kusjuures nii Kvitšil kui Parkol oli mõlemal seljataga kahe ja poole tunnine üksikmängu veerandfinaal. Teises poolfinaalis oli Averjanov/Uba (2.) paremad Ink/Mandelkornist (3.) 6:1, 7:6. Finaalis olid Averjanov/Uba võidunumbrid 6:2, 6:3. 

Naiste paarismängu võtjad Elizabeth Averjanov (vasakul) ja Eleanora Roos. / Foto: Eesti Tennise Liit

Naiste paarismänguturniiril tulid võitjaks neljandat paigutust omanud Averjanov/Roos, kes poolfinaalis alistasid Aleksandra Maksimova/Trifonova 6:3, 6:0 ning finaalis Adamson/Anna Kazinjani 6:2, loobumisvõit. Adamson/Kazinjan jõudsid finaali poolfinaali eduga Mette Maria Jürvetson/Ksenija Kisseljova üle 6:3, 6:2. Järgmine Eesti GP  peetakse 6.-8. veebruarini Pärnus.

scroll to top