Djokovic – Alcaraz: teine suur finaal kuu jooksul

Harva langeb Novak Djokovic väljakule poolfinaali võitmise järel, aga täna Pariisis ta niimoodi tegi. / Foto: EPA/Scanpix

Kolmenädalase vahega kohtuvad Novak Djokovic (Serbia, 1) ja Carlos Alcaraz (Hispaania, 2) teises suures finaalis. Viimati Wimbledonis võitis Alcaraz kindlalt, aga pühapäeval Pariisi olümpial mängitakse liivaväljakul.

Roland Garrosis on korra kohtutud ja siis võitis Djokovic – eelmisel aastal Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis. Kuid Alcarazi vaevas siis kerge vigastus ja kahes viimases setis andis ta sisuliselt alla. Väga raske on arvata, kes peaks olema favoriit, sest kuigi Alcaraz viimati Djokovicile saviliival kaotas, on hispaanlane võitnud sel kattel palju turniire, kaasa arvatud tänavused Prantsusmaa lahtised.

Nagu viimati kirjutasime, jõudsid oümpial poolfinaali kaks teise kümne meest, kes mingil määral olid üllatajad. Reedel selgus, et neist polnud siiski asja, et teha Alcarazile ja Djokovicile mäng raskeks. Alcaraz alistas Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 13) lausa 6:1, 6:1. On siis hispaanlane tõesti supertugev või oli kaks head mängu võitnud kanadalase jaks otsas?

Alcaraz arvas, et teine põhjus oli õige. “Felixil oli eile tõesti raske päev, pikk üksikmäng ja lisaks pidi ta väljakule tulema segapaarismängus. Arvan, et ta ei jõudnud sellest taastuda,” sõnas Alcaraz. “Kuid mul tuli keskenduda ainult enda mängule. Olen väga rahul, sest see oli mu üks parimaid esitusi sel hooajal.”

Djokovic oli neljapäeval mures, kuidas ta põlv vastu peab, sest veerandfinaali ajal andis keeruline taastumine meniskivigastusest tunda. Aga serblane suutis reedel täisvõimetega mängida ning pärast Lorenzo Musetti (Itaalia, 11) võitmist 6:4, 6:2 langes Djokovic väljakule maha ja valas õnnepisaraid. “Esimest korda sain poolfinaalist läbi,” rõõmustas Djokovic, kes oli 2008., 2012. ja 2021. aasta olümpial poolfinaalis kaotanud. “Kuid see pole kõik. Tahan kulda ja tuua olümpiavõit oma riigile!”

Naiste üksikmängus selgus täna esimene medalivõitja, kui maailma esireket Iga Swiatek (Poola) võitis pronksimängus Anna Karolina Schmiedlova (Slovakkia) 6:2, 6:1. Swiatek kaotas kolmandas geimis oma pallingu, aga see oli nagu äratuskell favoriidile, kes selles setis ei kaotanud enam geimigi ja teises setis veel ainult ühe.