Tänavu peetakse Davis Cupi finaal esmakordselt uue reglemendi alusel, kui 18 meeskonda osalevad 18.-24. novembrini finaalturniiril Madridis.
Varem kestis Maailmaliiga kogu hooaja ja kulmineerus kahe meeskonna finaaliga novembris, aga nüüd siis mängitakse kogu turniir kiirkorras läbi. Eile jagati 18 meeskonda kuude kolmeliikmelisse alagruppi ja loosi tulemusena sattus ka üks “surmagrupp” – väljend, mis on tuntuks saanud jalgpalli suurvõistluste loosimiselt, kui ühte gruppi satuvad ainult tugevad tiimid.
Seekord on Davis Cupil taoliseks B-grupp, kuhu asetatud meeskonnana loositi karikakaitsja Horvaatia, kellega koos mängivad samas kolmikus korraldajamaa Hispaania ja Venemaa. Kui kõik selle grupi meeskonnad osalevad parimas koosseisus, siis üksikmängus teeksid siin kaasa ainult TOP20 tennisistid (praeguse edetabeliseisu alusel): Hispaanial Rafael Nadal (2.) ja Roberto Bautista Agut (17.), Horvaatial Marin Cilic (10.) ja Borna Coric (13.) ning Venemaal Karen Hatšanov (11.) ja Daniil Medvedjev (16.).
Teised grupid on sellised: A-grupp Prantsusmaa, Serbia ja Jaapan, C-grupp Argentiina, Saksamaa ja Tšiili, D-grupp Belgia, Austraalia ja Kolumbia, E-grupp Suurbritannia, Kasahstan ja Holland, F-grupp USA, Itaalia ja Kanada. Esmapilgul tundub kõige nõrgem E-grupp, sest ilmselt Andy Murray enam britte ei toeta, sest paneb karjäärile punkti.
Kuus alagrupivõitjat ja kaks paremat teise koha meeskonda jätkavad heitlust juba play-off süsteemis. Selline reglement hoiab igal juhul pinget ka alagrupiturniiri viimases voorus – seda isegi juhul, kui kõigis gruppides on kahe võiduga meeskonda selgunud, sest parimate teise koha tiimide selgitamisel hakatakse kindlasti lugema settide ja võib-olla isegi geimide vahet.
Lisame info korras, et Eesti meeskonna tänavune Davis Cupi võistlus on endiselt küsimärk. Kapten-treener Ekke Tiidemann ütles, et Eesti on paigutatud III gruppi, kuid selle grupi turniiri toimumiskoht ja -aeg ikka veel teadmata.
Miks Eesti III grupis on, eelmisel aastal ju Tuneesiat võideti II grupi väljalangemismängus?
ITF poolt koostöös ATP-ga muudeti kogu Davis Cupi süsteemi, meie info pärineb otseallikast. Delfi kirjutab täna ka sellest lähemalt. See on juba põhjustanud mõnede riikide poolt pahameelt. Nt. Poola on avaldanud protesti.