Daniil Glinka võitis Budapestis oma teise ITF-i turniiri!

– Daniil Glinka / Foto: Igor Pissarev

Täna püüdis Daniil Glinka (ATP 419.) Budapesti ITF-i M15 turniiri finaalis oma karjääri teist tiitlit. Ja nagu pealkirjast võib juba lugeda, tuli ta sellega toime! Turniiril teisena asetatud Glinka kohtus finaalis esimesena asetatud prantslase Clement Chidekhiga (243.). See oli nende esimene omavaheline kohtumine.

Prantslase kontos oli enne Budapesti turniiri kontos ka esikoht selle aasta Glasgow Challengeril. ITF tiitleid on mitme aastaga kogunenud lausa kaheksa. Seega kindlasti mitte lihtsate killast vastane.

Esimese seti kolmandas geimis loovutas Daniil Glinka Clement Chidekhile oma pallingu, kuid suutis seisu juba viiendas geimis tasakaalustada. Seejärel sai Glinka üheksandas geimis olulise servimurde ja asus servima setivõidule (5:4). Glinka alustaski geimi väga hästi, minnes juhtima 40:0. Chidekhil õnnestus siiski võita neli punkti järjest ja teenida üks murdepall. Glinkat see ei heidutanud ja ta võitis avaseti 6:4.

Teise seti alguses tehti vastastikku üks servimurre ja nii liiguti seisuni 4:3 Glinka eduseisus. Tegelikult võinuks Eesti tennisisti edu suuremgi olla, ent “paranduse” tegi ta kaheksandas geimis kui murdis teistkordselt prantslase servi ning läks juhtima 5:3. Viimases geimis Glinka enam ei vääratanud ja teinegi sett talle tulemusega 6:3. Seega võitis Glinka karjääri teise ITF-i turniiri!

Glinkal oli mängu jookusl kasutada koguni 15 murdepalli, millest õnnestus realiseerida 4. Vastane realiseeris omakorda ainsad kaks murdepalli.