Carlos Alcaraz võitis veenvalt oma neljanda ja Barbora Krejcikova teise suurturniiri tiitli

Carlos Alcaraz Wimbledonis. / Foto: Imago images/Scanpix

Wimbledoni suurturniiri üksikmängude finaalid olid selles mõttes erinevad, et naistel kohtusid finaalis üllatusnimed ja meestel jällegi leidis aset mulluse finaali kordus. Kui naiste finaal kulges otsustava setini, siis meeste finaal kujunes seekord üsna ühepoolseks, välja arvatud üks sett.

Alustamegi meeste finaalist Carlos Alacarazi ja Novak Djokovici vahel, millest oodati ehk rohkemat kui see tegelikult kujunes. Novak Djokovic tuli platsile põlvesidemega, mida oleme harva näinud. See info, et tal on probleemid kerge põlvevigastusega, liikus varemgi. Otseselt mängupildi järgi ei saanud aru, et Djokovici oleks see väga seganud, ent teatav tujutus tema mängus oli läbiv. Mäng algas väga pika geimiga, mis osutuski mängu pikimaks. Alcaraz murdis viiendalt murdepallilt serblase servi ja tegi seda uuesti seisul 3:1. Ühe murdepalli teenis ka Djokovic seisul 1:4, kuid seda tal ei õnnestunud realiseerida. Avasett kindlalt hispaanlasele 6:2.

Teine sett algas ka kohe Alcarazi servimurdega. Setile pani sisuliselt punkti teine servimurre seisul 4:2, kusjuures nagu esimese seti teisel servimurdel, lõppes geim serblase topeltveaga. Teine sett samade numbritega Alcarazile – 6:2. Esimeselt servilt võitis Alcaraz 86% punktidest, Djokovic esimeses setis vaid 55% ja teises setis 60%! Wimbledoni muruväljaku kohta liiga suur kontrast. Djokovicil streikis võrgumäng, lisaks töötasid hästi Alcarazi paseerlöögid ning ta oli palju kindlam.

Djokovic polnud siiski veel alla andnud. Kolmanda seti algusest parandas ta oma pallingut. Paljuski tänu servile suutis ta kolmandas geimis päästa neli murdepalli! Enne seda, teises geimis oli korra Alcaraz taga 0:30, ent murdepalli serblasele ei tekkinud. Djokovic teenis matshi teise murdepalli seisul 3:2, kuid Alcaraz lahendas olukorra hea pallinguga. See oli kohtumise kolmas väga pikk geim, kus mängiti mitu korda punktidel 40:40. Kui tablool olid viiginumbrid 4:4 tegi Alcaraz olulise servimurde ja asus servima matshivõidule. Ta omaski kolme matshpalli, ent mängis edu eelkõige tänu oma vigadele (sh topeltviga seisul 40:0) maha! Djokovic tõrjus küll korralikult, ent Alcaraz andis kingituse serblasele. Nii jõuti kiiresse lõppmängu. Olgu lisatud, et Djokovic oli enne seda 27st tie-breakist suure slämmi turniiridel võitnud koguni 24! Kuid mitte seekord. Tie-break Alcarazile 7:4. Kogu kohtumise võidunumbrid hispaanlasele 6:2, 6:2, 7:6. Kui mitte arvestada ühte ebaõnnestunud geimi, võinuks skoor veelgi veenvam olla.

21-aastane Alcaraz on nüüd võidutsenud kahel korral Wimbledonis, korra Roland Garrosil ja US Openil. Puudu on tiitel veel Austraalia lahtistelt.

Naiste finaalis olid esimesed setid pöördvõrdelised. Kui esimeses setis murdis kaks korda vastase servi Barbora Krejcikova (Tshehhi), siis teises setis Jasmine Paolini (Itaalia). Mõlemad setid lõppesid ühesuguse skooriga – 6:2. Tihedaks läks otsustavas setis. Ainsa servimurdega sai hakkama teiselt murdepallilt Krejcikova seisul 3:3. Võidu vormistamiseks pidi aga tshehhitar siiski vaeva nägema. Mängu viimases geimis oli Paolinil kasutada ka kaks murdepalli, et seis viigistada 5:5-le, ent kogenum mängija vormistas võidu kolmandal matshpallilt – 6:4. Seega kogu mäng Krejcikovale 6:2, 2:6, 6:4. Finaali statistika oli võrdne, vast esimeselt servilt võitis Krjecikova punkte rohkem, vastavalt 73% vs 61%.

Barbora Krejcikova / Foto: Imago images/Scanpix

See oli Krejcikovale teine suure slämmi turniirivõit. Esimene pärines Prantsusmaa lahtistelt aastast 2021. Paolinile oli see aga teatavasti teine finaalikaotus, ennist selle aasta Roland Garrosi väljakutel.