Arina Sabalenka võitis Cincinnati Masters-turniiri

Arina Sabalenka Cincinnatis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kolmandana asetatud Arina Sabalenka katkestas Jesscia Pegula (USA, 6) üheksamängulise võiduseeria ja tuli Cincinnati Masters 1000 turniiri võitjaks.

Sabalenka võidutulemus finaalis oli 6:3, 7:5. Valgevenelannat kandis suurepärane serv, esimesest üheksast pallingugeimist kuus võitis ta nulliga, kaotades kokku neli punkti. Aga kui tuli servida teise seti seisul 5:4, tekkis järsku tõrge ja Sabalenka loovutas pallingugeimi. Aga ta murdis kohe tagasi ja võitis ikkagi 7:5. Isegi ühe servigeimi kaotamisega andis ta 11 geimis kokku ära vaid 9 punkti ehk keskmiselt alla ühe punkti pallingugeimi kohta. Pegula servigeimid olid pikemad ja lõpuks ta kaotas neid kolm.

Umbes kolm aastat tagasi algas periood, kus Sabalenka tegi ohtralt topeltvigu, selle sisse jäi ka WTA finaalturniir, kus valgevenelanna kaotas alagrupi otsustavas mängus Maria Sakkarile, tehes 17 topeltviga ja nii ta ei saanud kohtuda poolfinaalis Anett Kontaveidiga. Samuti jätkus halb periood Austraalias, kus Sabalenka pääses nõrgemate vastu topeltvigadest hoolimata, aga siis kaotas Kaia Kanepile. Nüüd käib juba kolmas hooaeg, aga Kanepi on endiselt viimane mängija, kes Australian Openil Sabalenkat võitnud.

Kuid täna tegi Sabalenka 10 ässa kõrval ainult ühe topeltvea ja võitis esimeselt servilt 92% (36st 33) punktidest. Nii võiks öelda, et sellist mängijat ei saa võita, aga väike šanss Pegulal seisul 5:5 siiski tekkis.

Sabalenka võitis 15. WTA taseme (kaasa arvatud slämmiturniirid) turniiri, aga alles teise USA pinnal. Valgevenelanna, kes tõuseb nüüd maailma edetabelis uuesti teiseks, võitis karjääri esimese turniiri samuti USA-s (2018 augustis New Havenis), aga seejärel “kiikas ida poole” ning tänaseks on võitnud kuus turniiri Aasias ja kolm Austraalias. Euroopas on tal neli ja USA-s nüüd kaks tiitlit.

Sabalenka on praegu enamikest rivaalidest värskem, sest ei mänginud Pariisi olümpial. Miks, see on suur küsimärk. Ta ise ütles, et vajab puhkust ning tahaks pigem keskenduda USA turniiridele. Tagantjärele tundub, et oligi õige, ehkki US Open on veel ees. Aga samas tundub see olevat otsitud põhjus. Viimastel nädalatel enne olümpiat jäid eemale paljud Venemaa või Valgevene sportlased, kaasa arvatud tennisistid. Varem tekkinuks neis riikides sellest skandaal, aga praegu saavad kõik vähemalt kodumaal põhjendada, et nad ei soovinud esineda neutraalsena. Ent pigem ei pea ka see põhjus Sabalenka puhul paika, tema on niikuinii juba 2,5 aastat neutraalsena mänginud.