fbpx
Close

Anett Kontaveit pressihommikul: see oli minu karjääri parim aasta

– Vladimir Ivanov, Anett Kontaveit, Jürgen Zopp ja Allar Hint ETL-i pressihommikul / Foto: Igor Pissarev

Eesti Tennise Liit korraldas teisipäeval Tallink Tennisekeskuses ajakirjanikele pressihommiku, kus tehti kokkuvõte lõppevast tenniseaastast. Küsimustele vastasid Anett Kontaveit, Jürgen Zopp, Vladimir Ivanov ja ETL-i peasekretär Allar Hint.   

ETL-i peasekretär Allar Hint tänas nii kohalolnuid kui ka kõiki teisi tennisemängijaid sündmusterohke hooaja eest, mis pakkus nii palju emotsioone. Hint röhutas, et hooaeg oli pikk ja püsida kogu aeg pildil polnud sugugi kerge. Meie tippude saavutustega on tennisehuviline üldiselt hästi kursis ja see on saanud ka head meediakajastust. Noorteklasside mängijad on toonud Eestisse mitmeid ITF-i turniirivõite. Tennises tippu pürgimisel tuleb aga arvestada, et see on pikaajaline protsess. ATP ja WTA esisaja keskmine vanus on 27-28 aastat. Tulemuseni jõudmine nõuab tööd ja panust kõigilt Eesti tennises osalevatelt inimestelt.

Anett Kontaveit: “Ma ei saa muut moodi seda hooaega hinnata, kui et see oli minu karjääri parim aasta. Järgmisel aastal olen enamiku ajast Eestist kaugel eemal. Fed Cupi turniir Poolas on vast kõige lähemal. Jaanuar möödub Austraalias. Algul Brisbane, seejärel Sydney ja muidugi Austraalia lahtised Melbourne’is.” Küsimusele, kuidas ta hindab oma šansse Eesti parima naissportlase valimistel, vastas Kontaveit, et on päris hästi kursis Eesti sportlaste etteastetega rahvusvahelisel areenil. Suurimateks konkurentideks peab Kontaveit vehklejaid.

Jürgen Zoppile tuli endalegi veidi üllatusena, et ta on juba kümme aastat järjepanu Eesti parim meestennisist, alates 2009. aastast. Kes võiks olla tema mantlipärija? Zopp: “Äkki Kenneth Raisma võtab lähiajal juhtrolli üle. Ei tea. Iga aasta on nii erinev, kõike võib juhtuda,” lisades naerulsui, “loodan, et ei hoia seda tiitlit järgmised kümme aastat…”

Jürgen Zoppi saldo oli sel aastal positiivne, 59-st mängust võitis ta 31. Huvitav, et 24 mängu läks otsustavasse setti ja Zopp suutis neist 15 võita. See näitab päris head mentaalset poolt. Esisajast välja kukkumist põhjendas Zopp mängutaseme langusega, mis tabas teda augustis-septembris. Zopp: “Et püsida esisajas, peab terve hooaeg stabiilselt hea olema, suuri mõõnu ei tohi sisse tulla.”

Kas Jürgen Zoppi saab Eestis mängimas näha, selgub alles veebruaris, kui peaks kinnitatama Davis Cupi lõplik reglement Eesti tugevusgrupis. Momendil pole meeste esireket veel täpseid plaane jaanuariks paika pannud. Seniks aga ta püüab puhata.

Vladimir Ivanov: “Ma ei jäänud selle hooajaga rahule, see oli mu halvim aasta. Üksikmängude statistika ei rahulda kuidagi. See-eest paarismäng tuli sel aastal paremini välja, oman senise karjääri parimat rankingut paarismängus. Võimalik, et osutan edaspidi paarismängule rohkem tähelepanu. Mul turniiride osas kindlaid plaane pole, sest võistluskalendergi pole valmis. ITF Futures turniiridel, kus ma enamasti olen mänginud, ei hakata enam punkte jagama. Ega ma pole veel päris aru saanud uuest süsteemist, mida meeste profitennises hakatakse rakendama…”

 

scroll to top