fbpx
Close

Alexela Mastersil favoriidid ei vääratanud

Markus Mölder on Alexela Mastersi üks favoriite. / Foto: Igor Pissarev

Täna Forus Spordikeskus Tondil alanud Alexela Mastersil olid avavoorus võidukad meeste turniiril kahe kõrgemana asetatud Oliver Ojakäär ja Markus Mölder ning naiste esireket Elena Malõgina.

Algatuseks tuleb kohe märkida, et Malõgina peamine rivaal Maileen Nuudi siiski loobus Mastersist ja sellega muidugi Eesti esireketi võidušansid suurenesid. Avapäeval kohtus Malõgina Anna Maria Tottrupiga, kes on sel aastal saanud ITF-i punkte, aga WTA edetabelisse pääsenud veel pole. Kuna Tottrupi peamine relv on hea serv, siis ta mingil määral suutiski sellega võrdsust hoida, aga tagajoonemängus oli Malõgina parem. Eriti osavalt kasutas Malõgina lühikest krossi, mis on just pikale mängijale nagu Tottrup ebamugav.

Malõgina võitis esimeses seti 6:3 ja juhtis teises 5:1, aga muutus siis hooletuks. Ta hakkas tagajoonelt palju eksima ja edu vähenes 5:4-le. Viimases servigeimis võttis Malõgina ennast kokku ja võitis selle nulliga. “Leena jäi pärast viimatist ITF-i turniiri haigeks ja maksimumjõuga ta täna ei mänginud. Vahepeal me ei teinud isegi kolm-neli päeva trenni,” rääkis Malõgina treener Vladimir Ivanov. “Kindlasti see ei olnud tema hea mäng, aga loodan, et järgmistes matšides on ta paremas hoos.”

Samas peab Ivanov rõõmustama, sest suve lõpul ja sügisel algas Malõgina tõus edetabelis ja ta on nüüdseks naasnud üksikmängus TOP400 ja paarismängus TOP300 sisse. Eriti muljetavaldavad olid Malõgina kaks kindlat võitu omaaegse maailma 23. reketi Mona Bartheli üle. “Leena on praegu elu parimas vormis,” kiitis Ivanov. “Tegime ka varustuse osas muudatuse, võtsime kergema reketi ja pehmema gripi. See sobis talle rohkem ja ta leidis enesekindluse. Kui ta suudaks aastaringselt mängida nii nagu kaks viimast kuud, võib ta järgmisel aastal juba suure slämmi kvalifikatsiooni pääseda. Ja kaotusi on ta viimasel ajal saanud ainult tugevatelt mängijatelt. Need on nii-öelda head kaotused.”

Ivanov lisas, et sammu edasi on tema hoolealune teinud servi osas, aga selle tase veel natuke kõigub. “Mõni päev serv justkui kaob ja siis peab jälle trennis lihvima. Kindlasti on suur edu tulnud taktikalise poole arvelt. Ta hoiab kauem palli mängus ja ootab rünnakuks õiget võimalust. Ta teab, kuidas punkti tuleb mängida ja eeskäest on saanud Leena üks relvi,” ütles Ivanov. Malõginaga samas alagrupis mängib veel Lisette Aljas, kes lülitub konkurentsi homme, aga tundub, et Eesti esireket alagrupivõitu ära ei anna.

Seevastu naiste teine alagrupp, kuhu Nuudi asemel sai mängima Valeria Gorlatš, on väga ühtlane. Seda tõestas ka tänane mäng, kus Gorlatš võitis Laura Rahneli 6:4, 3:6, 6:1. Mäng käis üles-alla, mingil hetkel tundus, et Gorlatš hakkab võitma, siis aga teenis mitu geimi järjest Rahnel ja lõpus läks jälle teistpidi, kui Gorlatš näitas lõpus heas kaitsemängu ja küpset taktikat. Kuid selle grupi kolmas osaleja Grete Gull ei ole kahest ülejäänust nõrgem ega tugevam, seega võiks homme oodata põnevaid mänge.

Meeste üksikmängu B-grupis alistas Mölder Siim Troosti 6:3, 6:2. Mõlema seti algul kasutas Mölder ära Troosti ebatäpsust servigeimis ja tegi murde. Edasine oli juba lihtne, sest oma servil oli Mölder vääramatu. Troost proovis taktikat tungida tõrjelt võrku, aga see tõi edu ainult üksikutel punktidel. “Asi polnud ainult Markuse paremas servis või tõrjes, vaid vahe ilmnes ka selles, et üks treenib igapäevaselt, aga teine on viimastel kuudel vähem mänginud ja harjutanud,” ütles Mölderi treener Jürgen Zopp. Troost pole kevadest saadik ITF-i turniiridel kaasa teinud, aga ta ütles, et pigem on probleem vigastuses ja ta peaks varsti tuurile naasma.

Mölder on ITF-i turniiridel aeg-ajalt sähvatanud, kuid väga heade tulemusteni pole veel jõudnud. “Tal oli ka lühike vigastuspaus ja pärast seda tuli ühel turniiril kvalifikatsioonist läbi, Egiptuses ka võitis ühe ringi. Eks selline tase tal praegu on ja tuleb sealt edasi minna. Alexela Masters sobis meie plaanidesse hästi, aga pigem võtame seda ikka kui treeningturniiri,” ütles Zopp.

Ka Ojakääru vastane A-grupis Johannes Seeman ei ole üksikmängus viimasel ajal kuigi sageli kaasa teinud, kuigi tal polnud all sellist pikka pausi nagu Troostil. Aga kui Seeman Ojakäärule vastu sai, siis ainult mõnede serviässade ja osava võrgumängu abil, kuid tagajoonel jäi viimastel kuudel paarismängule pühendunud Seeman alla. Ojakääru võidunumbrid olid 6:1, 6:2. Selles grupis lülitub homme konkurentsi Carl Bret Parko ja B-grupis Sten Hiiesalu, kuid suure sammu finaali suunas astusid Ojakäär ja Mölder juba täna.

Reedel peetakse alagruppide 2. vooru mängud alates kella 11st ja kolmas voor kella 16st. Kuna enne mängivad Parko ja Hiiesalu vastu tänased kaotajad, siis säilib pinge ka kolmanda vooruni. Samuti algab homme seitsmes võistlusklassis noorte Masters.

scroll to top