fbpx
Close

Alexela Mastersi finaalis Malõgina-Gorlatš ja Ojakäär-Mölder

Valeria Gorlatš võitis kõige tasavägisema alagrupi. / Foto: Igor Pissarev

Alexela Mastersil selgusid reedel finalistid. Praktiliselt oli juba eile selge, et meestest saavad finaali Oliver Ojakäär ja Markus Mölder, ehkki esimesel neist tuli täna rohkem pingutada. Koos naiste suure favoriidi Elena Malõginaga sai finaali Valeria Gorlatš, kes viimasel hetkel asendas turniirist loobunud Maileen Nuudit.

Hommikupoolsetest mängudest võis eeldatavalt kõige tasavägisemaks pidada Laura Rahneli ja Grete Gulli duelli, kuid tegelikult osutus pingelisimaks üks meeste mäng, mille juurde tuleme hiljem. Rahnelil oli veel lootust grupist edasi saada, kui ta võidaks Gulli kahes setis ja siis alistaks Gull Gorlatši, kes eile kolmes setis Rahnelit võitis.

Juba alates suvistest Eesti meistrivõistlustest on silma torganud, et Rahnel ei saa kuidagi lahti topeltvigadest ja sama kinnitas tema ITF-i turniiride statistika. Ega see täna oluliselt paranenud, aga muus osas mängis Rahnel Gulli vaikselt üle. Eks osaliselt ka põhjusel, et Gull rohkem eksis (kui välja arvata serv!). Nii elas Rahnel need kümmekond topeltviga üle ja võitis 6:3, 6:4.

“Laura hoidis täna enamjaolt taktikalisest plaanist kinni,” ütles tema treener Martin Karis. “Oma vasaku käe eelist peab ta ära kasutama tempo muutustega, mida ta lõviosa mängust tegi päris hästi. Kui ta ise hakkab tempot liigselt tõstma, saab Grete eelise. Kui rääkida mängust Valeriaga, siis teises setis suutis Laura samamoodi rütmi varieerida – kõrge-madal, pikk-lühike löök. Aga otsustavas setis, kus väliselt tundus mäng kõige kvaliteetsem, polnud ikkagi see tennis, mis Laurale edu tooks. Ta surus vastast rohkem, kuid see ei aidanud.”

Topletvigade kohta ütles Karis, et nad on viimasel ajal Lauraga üsna vähe kokku puutunud ja pole seda suurt viga suutnud lihvida. “Ta treenib vahel ka Rootsis, siis käib turniiridel, aga oskuste arendamiseks oleks vaja vähemalt terve kuu järjest töötada, et servitehnika ja -rütm korda saada.”

Õhtuses mängus kustus Rahneli lootus edasi pääseda avaseti keskel. Gull juhtis Gorlatši vastu 3:1, aga pärast seda sai ainult kaks geimi. Gorlatš võitis 6:4, 6:1 ja kindlasti tuleb kiita, et noor ema, kes tõenäoliselt rivaalidega võrreldes vähem treenib, on erakordselt visa võitleja ja hea taktik, ehkki ka tema mõnikord selle mänguhoos ära unustab.

Malõgina grupis võitis Anna Maria Tottrup hommikupoolses mängus Lisette Aljase 6:2, 3:6, 6:2 ja kuigi Aljasele jäi teoreetiline võimalus 2:0 võiduga grupis esikoht saada, oli see muidugi lootusetu. Malõgina võitis 6:0, 6:1 ja jahib homme viiendat Alexela Mastersi tiitlit.

Ka meeste poolel alustasid hommikul mänge grupi teine ja kolmas reket. Kui Siim Troost rehabiliteeris ennast eilse kiire kaotuse eest Markus Mölderile ja alistas Sten Hiiesalu 6:2, 6:1, siis Johannes Seeman jäigi võiduta, sest kaotas enam kui kolm tundi kestnud mängus Carl Bret Parkole 5:7, 6:2, 6:7. Parko suutis serviga võrdsust hoida ja avasetis esimesena murda. Seeman võttis selle tagasi, kuid kaotas siis uuesti oma servi. Näis, et teises setis sündis pööre, kuid otsustav oli taas tasavägine ja Parko sai magusa võidu. Kuid Ojakääru servi vastu Parko ei saanud ja kuigi ta ise enamik servigeimidest võitis, väljendus see 4:6, 2:6 kaotuses.

Troost ütles lühiusutluses, et tänane võit siiski tähendas, et ta võib kokkuvõttes rahule jääda. “Mölder võttis ikkagi minu vastu üsna kindlalt oma. Lootsin, et natuke tasavägisem võiks see mäng olla, kuid Markus tegi kõik nii ära, nagu pidigi tegema. Hiiesalu vastu tulid serv ja tõrje hästi välja, suutsin oma mängu peale suruda ja palju võrgus käia,” ütles Troost.

ITF-i turniiridel on Troost nö omasuguste vastu palju võite saanud, aga juba need, kes TOP1000 hulka kuuluvad, on enamasti osutunud talle liiga raskeks pähkliks. “Igas elemendis on vaja juurde panna, et nendega edukamalt heidelda. Raske on välja tuua üht konkreetset asja, milles parematele alla jään. Olen mõelnud ka sellele, et võib-olla edaspidi rohkem pühenduda paarismängule.”

Õhtupoolikul alistas Mölder Hiiesalu 6:1, 6:3, ehkki talle piisanuks edasipääsuks ka näiteks 4:6, 4:6 kaotusest. Kuid see on tõesti ainult statistika, sest Mölderi võit oli ju ettearvatav.

Laupäeval algab naiste finaal kell 12 ja meeste finaal kell 14 – seda juhul, kui naiste finaal saab läbi kiiremini kui kahe tunniga.

scroll to top