
ATP finaalturniiri algas Torinos üllatusteta, sest maailma esimene ja kolmas reket said avavoorus üsna kindla võidu.
Carlos Alcarazi (Hispaania) kohta oleme juba kirjutanud, et formaalselt on ta veel täna maailma teine reket, aga tegelikult pääsesid mängijad ATP finaalturniirile ATP Race edetabeli põhjal ja seal on hispaanlane esimene. Alcarazil ei tulnud esimene sett Alex De Minauri (Austraalia, 7) vastu kergelt, kuigi ta juhtis vastase servil 4:1, 40:0. De Minaur päästis murdepallid ning võitis siis ise tagasi Alcarazi servi ja viigistas 4:4. Omakorda oli De Minaur tie-break’is lähemal võidule, sest eduseisul 5:4 oli tal kaks servi. Kuid Alcaraz võitis mõlemad tõrjepunktid ja siis oma servi seisuks 7:5. Teine sett oli juba ühepoolne ja Alcaraz võitis mängu 7:6 6:2.
Pärast võitu ütles Alcaraz, et Torino väljakukate sobib sellisele kontramängijale nagu De Minaur. “Ta on väga kiire ja tõrjetel ohtlik. Olen õnnelik, et tulin raske väljakutsega toime,” ütles Alcaraz, kes mängib Jimmy Connorsi alagrupis.
Björn Borgi alagrupis kohtusid täna Alexander Zverev (Saksamaa, 3) ja Ben Shelton (USA, 5). Siin oli tulemus 6:3, 7:6 veidi sarnane esimese mängu omale, aga vastupidiselt oli Zverevil raskusi teises setis ja eriti tie-break’is. Kuid esimese setis, mis kestis vaid 28 minutit, loovutas Zverev oma neljas pallingugeimis ainult ühe punkti. Lühikesed olid ka Sheltoni servigeimid, aga kaks neist ta kaotas.
Teises setis päästis ameeriklane neljandas geimis kaks murdepalli ja lõpuks otsustas tie-break. Shelton juhtis 4:0 ja siis oma servil 6:3. Seega oli tema seis veel parem kui De Minauril Alcarazi vastu. Aga Zverev võitis ka tõrjel mõlemad punktid ning siis veel otsa kolm punkti ja tie-break kuulus sakslasele 8:6 – kolm settpalli päästetud!
Zverevi esimese servi protsent 81 oli tavapäraselt laitmatu, aga tegelikult suurima edu sai ta hoopis teise servi arvelt, mida ta võitis 70%, aga Shelton ainult 24% (21st 5). Kohe, kui ameeriklase esimene serv ei õnnestunud, survestas Zverev teda.
Pärast Novak Djokovici loobumist on Zverev finaalturniiride ajaloos kaheksast osavõtjast kõige edukam. Saksamaa kauaaegne esireket on ATP finaalturniiri võitnud aastatel 2018 ja 2021. Ülejäänud seitsmest mehest on võiduni jõudnud vaid mullu Jannik Sinner (Itaalia, 2).







