fbpx
Close

Kaks suurt paarismängijat lõpetasid karjääri

Max Mirnõi (vasakul) ja Daniel Nestor võitsid koos kaks esikohta Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel. Pildil on nad 2012. aasta karikaga. / Foto: AFP/Scanpix

Koos tänavuse hooaja lõpuga jõudsid lõpule kahe suure paarismängija karjäärid, kui valgevenelane Max Mirnõi ja kanadalane Daniel Nestor otsustasid vastavalt 41 ja 46 aasta vanuses, et nüüd on profitennisega kõik.

Mõlema mehe karjäärid on väga sarnased, kui aga rääkida ühisosast, siis aastatel 2011-2012 mängisid mehed ka ühel pool võrku ja saavutasid koos kaheksa turniirivõitu, nende hulgas kaks esikohta (mõlemal nimetatud aastal) Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel.

Mirnõi profikarjäär sai alguse 1996. aastal, kui ta oli 19. Tema esimesed suured võidud tulid segapaarismängus koos Serena Williamsiga, kui nad 1998. aastal võitsid nii Wimbledoni turniiri kui ka US Openi.

Erinevalt Nestorist oli Mirnõi suhteliselt edukas ka üksikmängus, kus ta 2003. aastal jõudis maailma edetabelis 18. kohale. Ta võitis ühe ATP turniiri (Rotterdam 2003) ja jõudis kolmel finaali, neist tugevaim Stuttgardi Masters-taseme turniir aastal 2001.

Paarismängus läheks aga Mirnõi tiitlite ja ka erinevate partnerite loetlemine siinkohal liiga pikaks, kui soovite, siis vaadake mehe Wikipedia statistikat. Kokkuvõtteks võib öelda, et Mirnõi teenis ATP tuuril 52 tiitlit, neist 10 slämmiturniiridel (6 mees- ja 4 segapaarismängus). Maailma paarismängu esireketiks kerkis Mirnõi 2003. aasta juunis ja püsis seal erinevatel aegadel kokku 57 nädalat. Mirnõi on ka olümpiavõitja, kui ta 2012 Londonis teenis kulla koos Viktoria Azarenkaga.

Oma “lahkumisavalduses” tänas hüüdnime The Beast (otsetõlge võiks olla “koletis”, aga eesti keeles kõlaks paremini “loom”) kandev mees oma arvukaid toetajaid, mängupartnereid, treenereid ja muid abilisi. “Otsustasin, et 2018. aasta jääb profina mu viimaseks. See oli raske otsus, sest olen mänginud tennist nii kaua, kui ennast mäletan. Mul oli tohutult õnne, et saavutasin märksa rohkem, millest üks Minski väike poiss üldse võis unistada,” ütles Mirnõi.

Nestor pidas tennises vanuse poolest isegi kauem vastu ja võitis oma viimase paarismängu ATP tiitli 44-aastaselt 2016 oktoobris Antverpeni turniiril koos prantslase Edouard Roger-Vasseliniga.

Kuna Nestori karjäär kestis kauem, on tal ka Mirnõist oluliselt rohkem turniirivõite – tervelt 91. Tõsi, üksikmängus tal erilist edu polnud (karjääri parim koht 58.) ja sajandivahetusel ta loobus selles mänguliigis edasi üritamast, keskendudes vaid paarismängule. Suure slämmi turniiridelt on Nestor teeninud 12 esikohta – neist 8 mees- ja 4 segapaarismängus. Vaadake uuesti Mirnõi numbreid ja siis näete, et need on sarnased. Nestori statistikat näete siit.

Täpselt sama on kahe kuulsa paarismängija karjääris ka olümpiavõidu fakt, aga erinevus selles, et Nestor teenis kulla meespaarismängus, kui ta võitis Sydneys (2000) koos Sebastian Lareauga. Tol ajal mängis Nestor tippturniiridel paari küll bahamalase Mark Knowlesiga, kuid olümpial peab paar olema samast riigist.

Knowles oligi Nestori kõige pikaajalisem partner, nad mängisid koos 1994-2007, ehkki mõnel turniiril selles vahemikus oli kanadalasel ka teine paariline. Mirnõil sellist peamist paarilist ei olnud, kõige rohkem mängis ta koos hindu Mahesh Bhupathi ja rootslase Jonas Björkmaniga. Nestor võitis slämmiturniiridel meespaarismängu kolmel korral koos Knowlesiga ja serblase Nenad Žimonjiciga, Mirnõi jaoks olid aga selles osas edukaimad Björkman ja Nestor ise kahe esikohaga slämmiturniiridelt.

Ja lõpuks veel segapaarismängust, kus Mirnõil on juba mainitud kaks esikohta Serena Williamsiga, kuid Nestor leidis oma edukaima paarilise (samuti kaks slämmivõitu) päris hilises eas, kui ta mängis koos Kristina Mladenoviciga, kes on temast 20 aastat noorem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Leave a comment
scroll to top