Kuna Tennisnetil on mõne aja pärast kavatsus meie veebiküljel lugejaile tennisealaseid mälumänguküsimusi esitada, siis teeme selle teemaga algust ja põgusalt tutvustame 3. novembril Helsingis peetud spordimälumängu maavõistlust Soome – Eesti.
Kohtumise, kus kumbagi riiki esindasid neli neljaliikmelist tiimi ja vastati 100 küsimusele, võitis seekord Eesti 441:427. Tulemusest on näha, et õigesti vastati pisut üle pooltele küsimustele, sest maksimaalne summa olnuks ühe riigi koondisel 800. Alates 2007. aastast on Soome ja Eesti kohtunud spordimälumängus 12 korda ja üldseis nüüd 6:6, kusjuures pole olnud koduväljakueeelist: eestlased on kolm korda võitnud kodus ja kolm korda Soomes ning soomlased samamoodi kolm ja kolm. Tennise keeles öelduna on mõlemad kolmel korral vastase servi murdnud. Eesti on siiski kokkuvõttes ees, sest igal võistlusel saadud üldpunktide summa on meil suurem.
Eesti esines Helsingis peaaegu parimas koosseisus, tuntumatest mälumänguritest kuulusid tiimi Igor Habal ja Ove Põder, kes on ka tavamälumängus (küsimusi kõigist valdkondadest) Eesti tipus.
Tenniseküsimusi oli seekord kolm, neist kaks esitas Eesti poole küsimuste autor ja ühe soomlaste küsimuste autor (mängu ammune tava on, et mõlema riigi esindajad teevad mänguks kumbki 50 küsimust). On olnud maavõistlusi, kus tenniseküsimusi koostatud rohkem, aga seekord piirduti kolmega, millest kaks olid ajakohased, aga kolmas pigem spordiajaloo valdkonnast. Eks proovige siis vastata järgmistele küsimustele:
1) Millise saavutusega sai tennisemaailmas esimesena hakkama Peter Polansky (selle saavutuseni jõudis käesoleval aastal)?
2) Kes on see Suurbritannia tennisist (sündinud 1986), kes on võitnud kokku 6 Suure Slämmi turniiri – 2 paarismängus (2016 Austraalia ja USA lahtised) koos Bruno Soaresega ning 4 segapaarismängus: 2007. aastal Wimbledonis koos Jelena Jankoviciga, 2017 Wimbledonis ja USA lahtistel koos Martina Hingisega ja 2018. aasta US Openil koos Bethanie Mattek-Sandsiga?
3) Kellel on Wimbledonis olnud läbi aegade parim võiduprotsent meeste üksikmängus? Tema saldo on 51 võitu ja 4 kaotust ehk võiduprotsent 92,72%. Ta on ka viimane mees, kes tuli meistriks settigi kaotamata, võites kõik seitse matši 3:0. Naiste üksikmängus on samas arvestuses parim Steffi Graf (75 võitu, 8 kaotust, 90,36%).
Kommentaariks nii palju, et kahele viimasele küsimusele vastavad tõenäoliselt nii mõnedki tennisehuvilised õigesti ilma internetis andmeid otsimata. Esimese küsimuse puhul vääriks aga täpsustamist, et sõna “saavutus” ei ole võib-olla antud asja juures päris õige sõna.