Itaalia meeskond kordas Davis Cupil mullust võitu ja kuna selle nädala keskel oli Billie Jean King Cupi võitnud sama riigi naiskond, on nad nüüd korraga mõlemal rindel valitsejad.
Ütleme kohe, et üsna hiljuti, 2021. aastal võitsid karika ka samad võistkonnad, aga need olid Venemaa Tenniseföderatsiooni nime kandnud tiimid, mistõttu tinglikult võib ka seda mitte pidada sama riigi võiduks. 2012. aastal valitses mõlemas sarjas Tšehhi, kuid sealt tagasi tuleb päris pikalt minna – 1990. aastal kuulusid mõlemad võidud USA-le. Varasemal ajastul (1070ndad ja 1980ndate algus) oli ameeriklaste kahekordne võit üsna tavaline nähe.
Kui vaadata maailma esikümmet, pole Itaalia edus midagi imelikku, sest neil on meeste maailma esireket ja naiste neljas reket, teise numbri kohale panna hea tasemega tennisist ning lisaks head paarismängijad. USA ja taas tinglikult neutraalne Venemaa on need, kes ka mõlemas esikümnes mängijat või mängijaid omavad. Kuid maailma läbi aegade edukaim tenniseriik USA võitis Billie Jean King Cupi eelkäija FedCupi viimati aastal 2017 ja mehed Davis Cupi 2007.
Tänases finaalis oli taas kaalukeeleks teiste reketite mäng, kus Matteo Berrettini alistas Hollandi teise numbri Botic van de Zandschulpi 6:4, 6:2. Kuid maailma esireketi Jannik Sinneri jaoks ei olnud kohtumine Tallon Griekspooriga (ATP 40.) päris vormistamise küsimus. Esimeses setis oli enne tie-break’i ainult Griekspooril kaks murdepalli seisul 1:1. Hollandlane kaotas oma kuues servigeimis 6, aga Sinner 9 punkti. Kuid tie-break’is tegi maailma esireket kaks minimurret, juhtis oma servil 5:2 ja nüüd tõesti vormistas setivõidu.
Teises setis alustas murdega Sinner (2:1), aga visa Griekspoor võttis selle tagasi (2:2). Kui aga Sinner murdis uuesti seisuks 3:2, rauges hollandlase jõud, ehkki ta korra veel oma võitlusvaimu näitas. Sinner juhtis servil 5:2, 40:0, kui Griekspoor päästis kolm matšpalli. Kuid kaks järgmist punkti kuulusid Sinnerile ja sellega ka teist aastat järjest karikavõit. Itaalia on seni tegutsenud nii, et alagrupiturniiri mängudesse pole Sinnerit kaasatud ja seni on nad kaks korda sealt läbi tulnud ja play-offi pääsenud, kus juba maailma esireket (mullu ta seda veel polnud) appi tuleb. Huvitaval kombel piisas Itaaliale seekord võiduks kahest mehest, sest ainsa paarismängu, mis neil tuli pidada veerandfinaalis, võitsid ka Berrettini ja Sinner. Kuid eks hinnakem ka nende meeste panust, kes alagrupis Itaaliat vedasid (Matteo Arnaldi, Flavio Cobolli, Berrettini ja paar Simone Bolelli/Andrea Vavassori).
Sama mainis ka Berrettini võidujärgses intervjuus: “Eelmisel aastal olin siin lihtsalt meeskonda toetamas, aga sel aastal tõin ka mõned punktid. Kuid pole tähtis, kes mängib, kõik teevad seda südamega, Igaüks annab endast parima, see ongi meie meeskonna saladus. Need poisid, kes koju jäid, Flavio Cobolli ja Matteo Arnaldi, võitsid mänge eelneval etapil ja see oli meile väga tähtis.”