fbpx
Close

Kiira Paškov ja Aylin Susi tulid rannatennises noorte Euroopa meistriteks!

Aylin Susi (vasakul) ja Kiira Paškov autasustamisel. / Foto: Andre-Kristopher Toomjõe

Kreeta saarel lõppesid täna noorte EM-võistlused rannatennises, kus võisteldi kahes vanuseklassis U18 ja U14. Nooremas klassis tulid Kiira Paškov ja Aylin Susi Euroopa meistriteks, lisaks said Lisette Marie Mäelt ja Nadežda Morozova samas klassis pronksi.

Kokku võistles U14 tüdrukute seas seitse paari, kõrgeima asetuseka olid kaks Hispaania duot, aga kumbki neist ei jõudnud isegi nelja parema hulka! Esimene alagrupp lõppes võrdsusega, sest Mäelt/Morozova võitsid esimesena asetatud Valeria Alvarez Samaniego ja Marina Garcia Caseito, kuid kaotasid Läti paarile Emilija Korotecka/Daria Monahova. Omakorda alistasid hispaanlannad Läti paari ja kõik mängud lõppesid otsustavas tie-break’is, mistõttu ka settide vahe oli kõigil 3:3. Loeti lõpuks geime ja siin oli Läti paaril +2, eestlannadel +1 ja hispaanlannadel -3.

Teises grupis olid Paškov/Susi vääramatud ja alistasid kõik kolm vastast kahes setis. Alagrupi teise koha otsustas Itaalia paari Martina Antonellini/Martina Minguzzi edu teisena asetatud hispaanlannade vastu.

Poolfinaalis läksid Eesti paarid omavahel kokku, sest grupi võitja kohtus teise grupi teisega. Paškov/Susi alistasid Mäelt/Morozova 6:3, 6:2 ja kohtusid finaalis uuesti itaallannadega, kes said jagu lätlannadest. Alagrupis olid Paškov/Susi võitnud Antonellini/Minguzzit kindlamalt, aga finaalis tuli üks sett loovutada. Võit ja kuldmedalid tulid numbritega 2:6, 6:1, 10:7. Pronksimatšis said Mäelt/Morozova lätlannadelt revanši tulemusega 6:7, 6:4, 10:7.

U14 medaliomanikud: võitjad Aylin Susi ja Kiira Paškov keskel, itaallannad vasakul ja paremal pronksitüdrukud Lisette Marie Mäelt ja Nadežda Morozova. / Foto Andre-Kristopher Toomjõe.
.

Eesti U14 poisid Kristofer Kõnd/Richard Puhk said alagrupis kaks võitu ja pääsesid edasi koos esikoha saanud prantslaste Germain Bonte/Neo Lefebvre Merlier’ga. Kuid esineliku turniiril oli nende saatus erinev – prantslased teenisid meistritiitli, aga Eesti poisid kaotasid poolfinaali ja pronksimängu ning tulid neljandaks. Sealjuures oli pronksimäng kuni tie-break’ini võrdne, aga siis eestlased kaotasid Poola paarile 3:6, 6:4, 1:10.

Segapaarismängus võis loota enamat, aga nii Paškov/Puhk (2) kui ka Susi/Kõnd kaotasid esimeses ringis. Kulla teenis Itaalia.

U18 klassis olid Eesti lootused seotud eelkõige neidude paariga Elina Kalve/Adelia Susi, kes olid asetatud kolmandana ja tegid kaasa ka täiskasvanute EM-il. Väsimus võiski tunda anda, sest päris viimases mängus sai Kalve põlvevigastuse. Kuid enne nad võitsid alagrupis kõik kolm mängu – kaks kindlalt ja esikoha otsustanud mängus Läti paari Anna ja Marta Andrejeva 6:7, 6:1, 12:10. Kuna U18 neidude seas osales 15 paari, said esineliku turniirile ainult võitjad, seega oli napil võidul suur kaal.

Play-offis kaotasid Kalve/Susi poolfinaalis 0:6, 5:7 Itaalia paarile Elena Francesconi/Alice Pepi, kes tulid ka Euroopa meistriks. Pronksimängus saigi Kalve vigastus saatuslikuks ja põneval seisul 3:6, 6:3, 4:7 pidid eestlannad andma loobumisvõidu Prantsusmaa paarile. Teine Eesti paar Olga Morozova/Karoliina Tarkus sai alagrupis kaks võitu ja teise koha. Kuid taas vajutas pitseri põlvevigastus, seekord Tarkuse oma. Neiud ei saanudki 5.-8. koha mängudes kaasa teha ja pidid leppima 8. kohaga.

Eesti U18 noormeestest said Andree Karel Kalle ja Karl Henrik Pukka alagrupis kaks võitu ja samuti jätkasid 5.-8. koha mängudel. Seal nad võite enam ei teeninud ja lõpetasid kaheksandana. Teine noormeeste paar Ralf Filip Kivari/Henrik Kosemaa jäi võiduta. Euroopa meistriks tuli Hispaania paar.

Kõige osavõturohkem oli U18 segapaarismäng, kus osales 18 paari. Neist neli, nende hulgas ka Kalve/Kalle, pidid alustama 1. ringist. Kalve/Kalle võitsid Portugali paari, aga siis kaotasid teisena asetatud Hispaania segapaarile. Otse teise ringi pääsenud Susi/Pukka jäid alla Leedu paarile. Teise meistrikulla teenis Francesconi, kelle paariline oli Edoardo Paganelli.

Seega jagunesid kullad nii: Itaalia 3, Eesti, Prantsusmaa ja Hispaania 1. Kui lisada muud medalid, tuli riikidest juurde vaid Poola ühe pronksiga. Eesti oli kahe medaliga paremuselt neljas riik.

scroll to top