Tšehhimaal Mostis toimuvad U14 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused. Eestit esindavad treener Marek Turu hoolsa pilgu all Kristo Vellerand, Andreas Kuum, Nora Olivia Adamson ning väikese avansina kõige noorema võistlejana ETLi poolt EMile saadetud alles 12-aastane Elizaveta Anikina.
Läbi aegade on U14 Euroopa meistritest on maailma tippu tõusnud näiteks Novak Djokovic, Richard Gasquet, Roberto Bautista Agut, Grigor Dimitrov, Holger Rune ja Martina Hingis, Justine Henin, Kristina Mldaenovic, Iga Swiatek ja mitmed teised. 1999. aastal teenis Kaia Kanepi U14 EMil hõbemedali. Tänavu alustasid jahti U14 meistritiitlile 80 poissi ja 79 tütarlast. Tšehhis on kohal on väikeste mööndustega kogu selle vanuseklassi tipp. Tütarlaste puhul Tennis Europe`i U14 edetabeli esikahekümnest puudu vaid neli ning poistest viis noormängijat, kuid poistest on liivaväljakutel peetaval turniiril kohal kogu top10! Esikümne lõpetab meie põhjanaabrite esinumber Alex Tuomolin. Eesti koondislastest paikneb kõige kõrgemal TE U14 edetabelikohal Nora Olivia Adamson, kes asub 26. positsioonil.
Meie poisid pidasid oma avaringi kohtumised esmaspäeval 30-kraadises kuumuses ning nii Vellerand kui Kuum pidid jätkama lohutusturniiril. Vellarand jäi alla Poola mängijale Blazej Krzyskole 1:6, 0:6 ning Kuum kaotas sakslasele Luys Calinile 3:6, 1:6. Treener Turu sõnul mängis Kuum täiesti korraliku mängu. „ Andreas andis endast parima ja mängis täiesti oma välja, kuid sakslane oli pisut üle igas mänguelemendis ja sellest piisas. Vellerandi vastane oli aga hiiglasekasvu füüsiliselt väga jõuline ja nutikas mängija. Stabiilne ja terav, kuid samas oli Vellerandi mäng liiga vigaderohke, et Krzyskole suuremat vastupanu osutada.“ Lohutusturniiril jätkab ka Adamson, kes teisipäeval jäi oma esimeses kohtumises alla aasta nooremale Poola noortennisistile Oliwia Kadzelskale (TE 73.) 2:6, 2:6. Selle matši kohta oli Turu napisõnaline: „Ütleme nii, et Noral polnud kõige parem päev.“ Ainsana sai Eesti mängijatest avavoorus võidu Anikina alistades Portugali tütarlapse Beatriz Angelico 6:2, 6:4. Kusjuures teisipäeval jäi Anikina mäng pimeduse tõttu pooleli seisul 6:2, 2:2 ning matš lõpetati alles kolmapäeval. Nii pidi EMi kõige noorem võistleja kolmapäeval ka teist korda üksikmängus väljakule tulema. Kohtumises Kreeka mängija Lydia Panagiotidouga jäi nooruke Eesti tennisist siiski alla 2:6, 3:6. „Esimeses kohtumises mängis Anikina hästi, oli kohe näha, et vastane on liivaväljakute mängija, kohtumine oli tegelikult tasavägisem, kui seis näitab, kuid Anikina oli võitluseks hästi valmis. Teises kohtumises, mis toimus absoluutselt muutunud ilmastikutingimustes – kui esmaspäeval ja teisipäeval oli 30 kraadi ringis, siis kolmapäeval ainult 14 kraadi sooja – , oli Anikina kaitsvamaks pooleks. Kreeka tüdrukult oli väike surve peal kogu aeg, kuid peab arvesse võtma ka meie tüdruku noorust.“
Lohutusturniiril tuli Andreas Kuumal tunnistada Sloveenia poisi Max Lornicki kindlat 4:0, 4:0 paremust.
Paarismängudes olid meie paarid aga võidukad. Kuum/Vellarand said hea võidu alistades pingelises kohtumises Horvaatia duo Ivan Bobetic/Patrick Voljaveci 6:4, 2:6, 10:7 ning Adamson/Anikina Leedu piigad Adrija Krisciunaite/Kamile Seliukaite 6:3, 7:5.
Neljapäeval kohtuvad poisid Poola ning tüdrukud Tšehhi paariga. Vellarand on lohutusturniiri avaringis vastamisi leedulaste esinumbri, Prantsusmaal treeniva Erikas Maskolaitisega. Adamson on lohutusturniiril asetatud kolmandana ning ta oli avaringis vaba. Teises ringis kohtub ta samuti neljapäeval Luksemburgi mängija Zoé-Cheyenne Heinsiga.