fbpx
Close

Holger Rune langes välja, Casper Ruud pääses

Avapäeva ühe haaravaima mängu pidasid Casper Ruud (paremal) ja 21-aastane ameeriklane Emilio Nava. / Foto: Reuters/Scanpix

USA lahtistel meistrivõistlustel sündis avapäeva suurim üllatus, kui neljandana asetatud Holger Rune (Taani) kaotas 30-aastasele hispaanlasele 3:6, 6:4, 3:6, 2:6.

Räägitakse, et Runele ei meeldinud, et neljanda asetusega tennisistina pandi ta mängima suhteliselt väikesele, aga fännisõbralikule (pealtvaatajad on väljakule lähemal) 5. väljakule. Taanlane paistis ükskõikne ja tuim, aga tal võis olla ka kerge jalavigastus, sest ta võttis ühe arstipausi, mille ajal füsioterapeut tema reit masseeris. Rune kaotas koguni seitse servigeimi ja võitis esimeselt pallingult ainult 61% punktidest. Kommentaare pole taanlane andnud, võib-olla teda pärast kaotust ei kutsutudki pressikonverentsile?

Tabeli järgi oli planeeritud, et Rune saaks veerandfinaalis kohtuda naaberriigi staari ja mulluse US Openi finalisti Casper Ruudiga (Norra, 5), aga selle mängu võimalus kadus kiiresti. Ja Skandinaavia täielik fiasko polnud kaugel, sest Ruud oli üsna selgelt hädas 21-aastase ameeriklase Emilio Navaga (ATP 154.), kes läbis kvalifikatsiooni. Võrreldes Carballes Baena ja Rune kohtumisega oli Ruudi ja Nava heitlus kõrgetasemeline ja norralane pidi panema kõik oskused mängu, et võita 7:6, 3:6, 6:4, 7:6. Murdeid oli selles mängus võrdselt ja murdepalle Naval isegi rohkem (11st 3 vs 8st 3) ning ameeriklane võitis ka rohkem punkte (135:131). Kuid Nava üks ebaõnnestunud servigeim kolmanda seti seisul 4:5 ja Ruudi väike paremus (ja ka õnn) tie-break’ides said otsustavaks.

Põnevust oodati 25ndana asetatud Aleksandr Bubliki (Kasahstan) ja 2020. aasta USA lahtiste võitja Dominic Thiemi (Austria, ATP 81.) vaheliselt mängult. Väga hea pallitunnetuse ja trikilöökide poolest tuntud Bublik oli aga seekord tavapärasest kahvatum. Võib-olla kümmekond lööki, mis panid pealtvaatajaid ahhetama, ta selles mängus tegi, aga rumalaid lööke oli kordades rohkem. Bublik hakkas kuritarvitama tilkpalle ning lõpus jooksus Thiem need kõik välja ja enamasti lõpetas punktiga. Thiem mängis heal, aga mitte kaugeltki sel tasemel nagu ajal, kui ta kuulus maailma esikolmikusse. Ent talle piisas praegusest tasemest, et alistada Bublik 6:3, 6:2, 6:4. Peterburi lähistelt pärit Kasahstani tennisist tegi ka 17 topeltviga. Ta teeb neid alati palju, sest riskib teisel servil, aga 13 servigeimi kohta 17 on isegi Bubliki kohta äärmuslik.

Veel ühe asetatud mängijana langes välja Felix Auger-Aliassime (Kanada, 15), kes kaotas MacKenzie McDonaldile (USA, ATP 40.) 6:7, 6:4, 1:6, 4:6. Aga see tulemus ei ole üllatav, sest McDonald mängib viimasel ajal hästi (Torontos võitis Andrei Rublevit ja Cincinnatis Runet ning jõudis vastavalt veerandfinaali ja 16 parema hulka), kuid Auger-Aliassime on tõelises “mustas augus”. Kanadalane, kes veel märtsis oli maailma kuues reket, on alates Miami turniirist võitnud 13st mängust 3(!) ja langenud esimeses ringis välja nii Prantsusmaa lahtistel, Wimbledonis kui ka nüüd US Openil! Sealjuures on tema vastased olnud maailma 130., 119. ja nüüd siis natuke tugevamana 40. reket. Lisaks kaotas ta Washingtoni avaringis maailma 99. ja Torontos 78. reketile.

Uudistes ahhetatakse taas, kui kõva on Novak Djokovic (Serbia, 2), aga Tennisnet siiski arvab, et pole mõtet eraldi rääkida avaringi kohtumisest, kus serblane alistas Alexandre Mulleri (Saksamaa, ATP 84.) 6:0, 6:2, 6:3. Küll veel jõuab Djokovici taset imetleda!

Naiste üksikmängus saab ainsa üllatusena mainida Maria Sakkari (Kreeka, 8) 4:6, 4:6 kaotust Rebeka Masarovale (Hispaania, WTA 71.). Kuid ka Sakkari on viimasel ajal alavormis, ehkki vast mitte sellises nagu Auger-Aliassime. Alates kevadest on Sakkaril häid tulemusi Madridist ja Berliinist (kaks poolfinaali) ning Washingtonist (finaal). Ent kolmel slämmiturniiril on Sakkari samamoodi kaotanud avaringis. Eelmisel kahel slämmil ei vedanud tal loosiga, sest Prantsusmaa lahtistel tuli vastu hilisem finalist ja praegune esikümne mängija Karolina Muchova (Tšehhi) ning Wimbledonis Marta Kostjuk (Ukraina, tollal WTA 36.). Kuid maailma edetabelis ei lange Sakkari arvatavasti ka pärast US Openit.

scroll to top